Саме слово «глобальний» натякає на щось універсальне та всеосяжне. За фактом версії девайсів з такою приставкою саме такими і є ними можна користуватися в будь-якій точці планети. Тобто такі смартфони можна експортувати до всіх країн без будь-яких доопрацювань.
Також для таких версій характерні:
-
мультимовність;
-
підтримка основних видів зв’язку.
Але навіть у рамках глобальних версій гаджети можуть мати суттєві відмінності. Наприклад, один із лідерів індустрії корейський бренд Samsung у США постачає девайси з популярними процесорами Snapdragon, а в інші країни комплектує телефони чіпами Exynos.
Чим відрізняється глобальна версія смартфона:
-
Підтримка більшості наявних кодувань, можливість використовувати локальні опції для конкретних регіонів. Це означає, що в таких пристроях є звичні для багатьох формати дати і часу, календаря і т.д.
-
Оновлення програм та встановлення нових версій програмного забезпечення.
-
Повноцінна гарантія виробника.
-
Підтримка всіх міжнародних стандартів безпеки, що забезпечує захищеність особистих даних користувачів
-
Технічна підтримка виробника у будь-якій державі.
-
Доступ до всіх додаткових функцій. Наприклад, доставка їжі. Такі функції найчастіше відсутні у версіях для конкретних регіонів світу.
-
Підтримка всіх частот та мереж різних операторів. Це дозволяє користуватися девайсами скрізь прямо “з коробки”.
Як визначити версію будь-якого телефону
Перед покупкою пристрою (особливо в інтернеті) слід обов’язково перевірити його версію. Потрібна інформація знаходиться у відкритому доступі на сайті будь-якого виробника. Для перевірки знадобляться:
-
серійний номер пристрою;
-
IMEI.
Якщо ввести їх у спеціальні поля на інтернет-ресурсі, на екрані з’явиться місце виготовлення, ступінь справжності та версія.
ВАЖЛИВО: IMEI визначається в кілька рухів. Достатньо перейти до розділу «Налаштування», відкрити вкладку «Про телефон» та вибрати пункт «Статус» (іноді він називається «Стан»). IMEI складається із 15 знаків!
Для вітчизняних користувачів оптимально вибирати версію Глобальну. Вона гарантує, що нові власники окрім повністю русифікованих пристроїв отримають документацію зрозумілою мовою та гарантію виробника.
Мінус «Глобальної версії» у підвищеній вартості, яка на 15-20% перевищує ціни на міжнародному ринку. Такий стан речей пояснюється тим, що компанії-імпортери власним коштом оплачують транспортування, сплачують податки, забезпечують умови продажу тощо.
Тепер ви знаєте, що означає “глобальна версія телефону”.