Що робити, якщо сильно гріється телефон

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Коли працюють акумулятор та процесор, смартфон стає теплим – це нормальне явище. Але надмірне нагрівання — ознака проблем із пристроєм. Як зрозуміти, де норма, а де неполадки і що робити для профілактики поломки?

Реклама

Відрізняємо норму та з’ясовуємо причини перегріву

Нагрівання телефону вважається нормальним, якщо температура не перевищує 45℃ і не заважає роботі смартфона. Про неполадки свідчать:

 • сильне локалізоване нагрівання,
 • підвищення температури пристрою, коли він швидко розряджається або вимикається.

Потужні чіпсети смартфонів витримують сильне та тривале навантаження: можуть перебувати кілька годин поспіль в активному режимі. Але якщо у вас не флагманський або спеціальний ігровий смартфон, потрібно давати відпочинок телефону. Це необхідно через недосконалу систему охолодження більшості моделей. Декілька годин безперервної гри виведуть з ладу АКБ.

Крім надмірної активності, перегрів можуть викликати:

 • програми, відкриті у фоновому режимі, наприклад, Bluetooth, GPS,
 • віруси в системі, наприклад, приховані вайнери для пошуку віртуальної валюти,
 • режим максимальної яскравості, автоматичне оновлення програм,
 • неоригінальна або несправна зарядка,
 • акумулятор старше 1,5 років,
 • неполадки апаратних частин,
 • заводський брак.

Якщо телефон нагрівається при тривалій розмові, це теж нормально. Особливо якщо пристрою доводиться постійно шукати зв’язок, наприклад, за містом. Єдина порада – використовуйте гарнітуру, щоб на вас не так сильно діяло випромінювання, або скоротить час розмови.

Запобігаємо поломці

Щоб надмірний перегрів не вивів з ладу апарат, дотримуйтесь п’яти простих правил:

 1. Використовуйте оригінальний зарядний пристрій. Коли телефон заряджається, не користуйтеся ним: не розмовляйте, не грайте, не завантажуйте файли.
 2. Закривайте, а не згортайте непотрібні програми, які працюватимуть у фоновому режимі. Вимикайте Bluetooth, GPS, WI-FI у літаку, поїзді та на ніч.
 3. Не піддавайте зовнішньому нагріву. Не залишайте телефон на сонці, не кладіть у кишеню, коли ви завантажуєте важкі файли, менше користуйтеся на пляжі, не купуйте занадто щільний чохол.
 4. Очищуйте оперативну пам’ять. Телефон накопичує кеш програм, копії фото та відео. Краще робити це сторонніми програмами, а не вбудованими утилітами.
 5. Не запускайте важких ігор. Сильний нагрівання свідчить про те, що пристрій не тягне. Зробіть перерви, щоб телефон охолонув.

Перевіряємо пристрій у фахівця

У сервісному центрі продіагностують апарат. Причинами перегріву можуть бути:

 1. Заводський брак. Якщо телефон є новим, продавець зобов’язаний замінити його за гарантією або повернути гроші.
 2. Віруси у системі. Майстер почистить шкідливі програми, які порушують роботу апарату.
 3. Вихід із ладу деталей. Співробітник сервісу з’ясує, чи потрібно ремонтувати пристрій, замінити деталь чи вигідніше купити новий телефон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: