Названо прості дії, які прискорять навіть старий смартфон

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Навіть старий та повільний смартфон можна повернути до життя почерговим виконанням кількох кроків. У статті розповімо про 3 дії, які пришвидшать старий смартфон.

Реклама

Вимкнення непотрібних програм

На роботу та швидкодію телефону впливають не тільки запущені користувачем програми, але й програми, що працюють у фоновому режимі. Це означає, що навіть якщо вони не запущені вручну, вони функціонують потай — підтримують зв’язок із серверами, оновлюють дані тощо. Фонова робота найчастіше потрібна месенджерам та соціальним мережам, щоб ті вчасно відображали повідомлення, коли програма закрита. Однак дозвіл на роботу у фоні запитують і програми, які можуть без цього обійтися.

Вимкнути непотрібні програми та заборонити їм функціонувати у фоні, навантажуючи смартфон, можна різними способами – вони залежать від особливостей налаштувань моделі пристрою. Наприклад, на більшості телефонів зробити це можна так:

 1. Відкрийте налаштування смартфона та виберіть розділ «Програми».
 2. Відкрити список усіх програм і натиснути на будь-яку програму.
 3. У розділі “Використання батареї” або “Батарея” прибрати повзунок поруч із рядком “Дозволити роботу у фоновому режимі” або “Дозвол фонової діяльності” або “Дозволити пріоритетне виконання”.
 4. Повторити ті ж дії з додатками, що залишилися.

На деяких пристроях у розділі «Всі програми» є пункт «Програми з автозапуском» — у ньому необхідно деактивувати повзунки автозапуску та роботи на тлі поруч із програмами, яким це не потрібно.

Загальне очищення пам’яті

Нестача пам’яті на смартфоні також призводить до гальм і підвисання. Щоб її уникнути, необхідно проводити регулярне очищення кешу додатків – робити це рекомендується раз на кілька місяців. Щоб очистити кеш програм, знадобиться:

 1. Відкрийте налаштування смартфона та перейдіть до розділу з усіма програмами.
 2. Вибрати будь-яку програму – найбільш забитий кеш найчастіше виявляється у браузерах, соціальних мережах та мобільних іграх.
 3. Виберіть пункт «Використання пам’яті» та натисніть «Очистити кеш».

Окремо може знадобитися видаляти файли месенджерів – вони часто автоматично зберігають у пам’яті надіслані медіа. Очищення їхнього кешу знаходиться в налаштуваннях самих месенджерах. Шукати потрібно розділ “Сховище” або “Пам’ять”, а далі – пункт, де можна переглянути та видалити отримані файли.

Вимкнення анімації в режимі розробника

Якщо смартфон гальмує не тільки під час роботи програм, але й при перегортанні меню та відкритті/закритті програм, то прискорити його може відключення анімацій. Цей пункт знаходиться в режимі розробника, який потрібно активувати, важливо, що ця дія на відміну від отримання Root-прав повністю безпечна і не призведе до втрати гарантії на мобільний пристрій.

Щоб активувати режим для розробників, потрібно виконати такі кроки:

 1. Відкрийте налаштування смартфона.
 2. Перейти до розділу «Про телефон».
 3. Знайти рядок «Номер складання» (може ховатися під пунктом «Версія») та натиснути на нього 5-8 разів.

Внизу можуть відображатись допоміжні повідомлення, які повідомлять, скільки натискань залишилося. Якщо все виконано правильно, на екрані з’явиться вікно з написом Ви стали розробником.

Після цього залишається знайти режим розробника в налаштуваннях – найчастіше він знаходиться у розділі “Додаткові налаштування” або “Розширені настройки”. У ньому знадобиться:

 1. У списку опцій «Режим розробника» знайти підзаголовок «Отрисовка» або «Малювання».
 2. У ньому по черзі натиснути на пункти “Анімація вікон” (або “Масштаб анімації вікон”), “Анімація переходів” (або “Масштабування анімації переходів”) і “Тривалість анімації” – у кожному з них знадобиться вибрати варіант “Без анімації” або ” Анімація вимк.».

Якщо потрібно, анімацію можна повернути – для цього потрібно повернутися в режим розробника і біля тих же опцій виставити варіант “Масштаб анімації 1x”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: