Статті

Топ-5 найбільш дратівливих стереотипів недоліків WhatsApp

Share
Час читання: 3 хв.

WhatsApp отримує нові функції від розробників, але робить це вкрай повільно — месенджер досі має низку серйозних мінусів. Розкажемо про 5 найдратівливіших недоліків WhatsApp, з якими користувачам доводиться миритися.

Напис «Ви видалили це повідомлення»

Хоча WhatsApp дозволяє видаляти своє повідомлення як для себе, так і для співрозмовника, робити це вкрай незручно – замість тексту у віддаленому повідомленні з’являється напис “Ви видалили це повідомлення”.

Так людина, з якою переписується користувач, відразу дізнається видалення повідомлення, чого завжди хочеться. У більшості інших месенджерів видалити відправлене повідомлення можна непомітно для співрозмовника, тому у нього не виникнуть запитань. WhatsApp ж виставляє цю дію напоказ і, незважаючи на прохання користувачів, відмовляється виправляти цю особливість.

Конфіденційність

Один з головних недоліків WhatsApp полягає в його проблемах із конфіденційністю. Багато користувачів не довіряють месенджеру зберігання важливих файлів і ведуть особисті листування в інших програмах. Їхні побоювання мають під собою підстави, оскільки в WhatsApp вже не раз траплялися витоку даних про його користувачів.

Так, у 2022 році стався масовий витік — хакери зламали бази месенджера та викрали номери телефонів понад 500 млн людей. Близько 10 млн із них виявилися росіянами. “Злиті” номери були виставлені на продаж, де їх могли купити шахрайські організації та рекламні відділи компаній.

На початку цього року потенційну проблему з конфіденційністю WhatsApp виявив один із колишніх інженерів Google – він зауважив, що програма використовувала мікрофон на його телефоні без будь-яких дій з боку власника. Розробники WhatsApp пояснили цю проблему можливою помилкою в роботі Android, проте враховуючи неодноразові витоку, деякі користувачі повірили.

Дзвінки від спамерів

Останні кілька років телефонні шахраї почали активно використовувати WhatsApp для дзвінків — вони представляються співробітниками банків чи державних органів, а фотографію профілю ставлять відповідну символіку. Спочатку месенджер ніяк не міг обмежити такі дзвінки, однак і функція, що нещодавно з’явилася, вирішує цю проблему тільки наполовину — вона не блокує виклики від шахраїв, а просто відключає звук, коли користувачеві дзвонять з незнайомого номера. При цьому такі дзвінки все ще відображаються на панелі сповіщень та у списку дзвінків у програмі. Функція, яка повністю забороняла б незнайомим номерам дзвонити користувачам у WhatsApp, досі відсутня.

Обмеження на відправку фото та відео

Дрібні медіафайли вирушають у месенджері без проблем, особливо якщо на смартфоні є стабільний інтернет. Однак відеоролики або фотографії у високій роздільній здатності можуть обрізатися – виною цьому обмеження, які WhatsApp накладає на відправку великих файлів.

Наприклад, для користувачів з високою швидкістю інтернету розмір відео обмежується 64 МБ з роздільною здатністю 480p (приблизно до 6 хвилин). Якщо ж у користувача ще й повільний інтернет, то обмеження стає суворішим – 32 МБ з роздільною здатністю 360p тієї ж тривалості.

Відсутність нових функцій та повільний розвиток

У порівнянні з іншими популярними месенджерами, WhatsApp розвивається вкрай повільно. Платформі гостро не вистачає свіжих, цікавих функцій, а з огляду на довгий час існування, месенджер ледве справляється з впровадженням базових можливостей — довгоочікуване редагування з’явилося в додатку лише недавно, а про нього просила більшість користувачів.

WhatsApp міг би обзавестися цілим рядом можливостей, які є у його конкурентів, наприклад:

  • Можливість скасування надсилання повідомлення та його видалення так, щоб співрозмовник про це не дізнався.
  • Можливість вийти з конференції без оповіщення інших учасників.
  • Більш детальні параметри збереження медіа, наприклад, вибір файлів, які не будуть автоматично зберігатися в пам’яті, а також їх видалення через певний термін.
  • Більш зручний пошук повідомлень за датою надсилання або отримання.

Месенджер повільно покращує свої можливості, а список нових функцій поповнюється розробниками вкрай неохоче. В результаті користувачам доводиться роками чекати тих функцій, без яких використання WhatsApp стає менш зручним.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: WhatsApp
  • Останні записи

    Експерти назвали професії, які можуть зникнути через розвиток ШІ

    Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…

    16.01.2025

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025