Статті

Що таке глибока розрядка, і як вона може вбити ваш смартфон чи ноутбук

Share
Час читання: 2 хв.

Як правильно заряджати телефон

Усередині кожного сучасного гаджета є акумулятор, і багатьох хвилює питання, як зробити так, щоб він довше не зношувався . Погодьтеся, прикро, коли дорогий iPhone втрачає ємність батареї і його доводиться заряджати двічі на день, а комп’ютер взагалі починає працювати тільки від розетки. Щоб не зіткнутися з цією проблемою через кілька місяців після покупки, варто зрозуміти, що таке глибокий розряд і як його уникнути .

Найчастіше ми заряджаємо телефон без чіткої стратегії, а як доведеться, і дуже часто доводимо до повної розрядки. А деякі, що ще гірше, дістають зарядний пристрій лише після того, як телефон чи ноутбук вимикається. Іноді це дійсно добре, якщо ви проводите процедуру калібрування акумулятора, але робити так завжди не варто.

Чи потрібно розряджати телефон до нуля

Уявлення про те, що краще заряджати телефон, коли він сяде, пішли з часів NiMH-акумуляторів, які справді вимагали повної розрядки, оскільки страждали від ”ефекту пам’яті”. У сучасних гаджетах давно використовуються батареї типу Li-ion. Їх можна і потрібно тримати в іншому діапазоні зарядки. 

Ефект глибокої розрядки проявляється, коли напруга всередині батарейного блоку знижується до критичних значень. У цей момент ланцюг живлення блокується, а саме явище притаманне всім літій-іонним та літій-полімерним акумуляторам . Тобто фактично всім смартфонам та ноутбукам, якими ми користуємося.

Глибока розрядка – Зниження напруги акумулятора до критичних значень, після якого електричний ланцюг автоматично блокується.

Блокування ланцюга живлення потрібне для того, щоб акумулятор не починав деградувати після розрядки. Якби виробники не використовували захисний механізм, елементи живлення виходили б з ладу набагато швидше. Ось тільки сам по собі він не захищає батарею від деградації . Користувачі також повинні стежити за рівнем заряду.

Не варто плутати автоматичне відключення живлення смартфона та глибоку розрядку. У першому випадку телефон просто вимикається, коли йому не вистачає живлення, а в другому він саме переходить у захисний режим.

Якщо телефон просто вимкнувся, він відразу почне заряджатися, а якщо ви потрапили в режим захисту, то до початку заряджання має пройти деякий час. Якщо залишити полежати такий телефон без зарядки, через кілька місяців він може або більше не ввімкнутися, або втратити здатність заряджатися повністю.

Як і в інших ситуаціях, обов’язково користуйтесь оригінальними чи просто якісними зарядними аксесуарами. Наприклад, можна купити такий зарядний пристрій для будь-якого смартфона . Кабелі теж мають бути якісними. Наприклад, можна вибрати такий провід для зарядки iPhone або недорогий зарядний кабель для Android. Та й якістю Power Bank нехтувати не можна. Вибирайте лише гарні зовнішні акумулятори .

Що робити, якщо телефон не заряджається після того, як вимкнувся

Якщо телефон довго лежав і не заряджається , спочатку залиште його, щоб дати йому вийти зі стану глибокого розряду. Іноді це може зайняти кілька десятків хвилин. Якщо пристрій не вмикається, це означає, що акумулятор не може самостійно вийти з цього стану або його вже не повернути. В обох випадках треба або звертатися до сервісного центру, де вам обов’язково допоможуть.

Щоб акумулятор служив довго, треба пам’ятати вищеописану особливість. Якщо ви прибираєте гаджет на зберігання , обов’язково зарядіть його до 80% і вимкніть, а в процесі зберігання перевіряйте стан акумулятора кожні пару місяців. Якщо рівень заряду впаде до 20%, знову зарядіть до 80% і так по колу. Зрештою, не дарма нові гаджети і просто акумулятори продаються наполовину зарядженими. Так робиться, щоб не дати їм піти у глибокий розряд.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024