Статті

Дзвонять, а потім скидають: навіщо шахраї це роблять

Share
Час читання: 2 хв.

Хоча телефонні шахраї найчастіше намагаються обдурити жертву за допомогою різних схем, це не єдина причина їхніх дзвінків. Нерідко зловмисники самі скидають виклик, коли абонент знімає слухавку. Причин таких дзвінків кілька — розберемо їх докладніше.

«Продзвін» потенційних жертв

Шахраї рідко шукають номери жертв вручну. Найчастіше вони купують готові телефонні бази, наприклад «злиті» з різних джерел — баз даних компаній, сайтів, служб доставок тощо. Якщо шахраї лише придбали таку базу, то насамперед її перевіряють на активність. Це означає, що зловмисники обдзвонюватимуть весь список номерів і чекатимуть, чи хтось відповість. Якщо абонент взяв слухавку, перевірка закінчена, і шахраї скидають виклик. Сам номер абонента позначається як «активний».

Нерідко такі дії проводять не вручну, а за допомогою роботів. Базу номерів телефонують за допомогою спеціальної програми, яка завершує виклик, коли той зараховується як прийнятий, тобто. абонент знімає слухавку. Надалі на «активний» номер шахраї вже не дзвонитимуть із мовчазними викликами — після перевірки зловмисники починають включати в роботу шахрайські схеми, наприклад, дзвонити від імені співробітників банку, поліції, МВС та інших служб.

Дзвінки та скидання з платного номера

Інший спосіб отримати гроші жертви – змусити її передзвонити на платний номер добровільно. Для цього шахраї орендують такий номер у мобільного оператора. Частина грошей за розмову надсилається провайдеру зв’язку, а інша частина — власнику платного номера. Далі зловмисники масово обдзвонюють абонентів та скидають дзвінок, коли жертва піднімає слухавку. Шахраї розраховують на те, що абонент передзвонить на їхній номер з однієї з кількох причин:

  1. Щоб дізнатися, хто дзвонив.
  2. Щоб не пропустити важливий дзвінок, деякі абоненти після скидання думають, що обірвався зв’язок, і передзвонюють самі. Таке відбувається часто, особливо якщо робота абонента передбачає дзвінки з його номер, наприклад, від потенційних клієнтів.

Нерідко дзвонять і скидають уночі, щоб сонна людина з більшою ймовірністю не встигла тверезо оцінити ситуацію і передзвонила шахраям.

Що робити, якщо дзвонять та скидають?

Шахрайських дзвінків складно позбутися, оскільки номер, який потрапив до бази зловмисників, і надалі перепродуватиметься з одних рук до інших. Однак кількість дзвінків можна скоротити, якщо не відповідати на них. У більшості випадків шахраї дзвонять заради продзвону, тому ігнорування виклику дасть зловмисникам зрозуміти, що номер неактивний. Дзвонити з перевіркою можуть кілька разів у різний час доби, тому ігнорувати виклики потрібно постійно — хоча б одного прийнятого дзвінка достатньо, щоб стати потенційною жертвою телефонних шахраїв.

Якщо абоненту часто дзвонять із незнайомих номерів, наприклад, по роботі, то полегшити ситуацію допоможуть визначники. У магазинах додатків можна знайти десятки програм, що виконують цю функцію — вони визначають, хто дзвонить, яка репутація номера і відгуки. При цьому перевірка здійснюється прямо під час дзвінка, а значить, абонент може швидко прийняти рішення, брати або не брати трубку, і не пропустить важливий виклик.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Google зробила Gemini 2.5 Pro безкоштовним для користувачів

Google несподівано відкрила безкоштовний доступ до експериментальної версії своєї передової нейромережі Gemini 2.5 Pro для…

31.03.2025

Білл Гейтс прогнозує, що штучний інтелект замінить людей на більшості робочих місць

Ми живемо у дивовижний час: штучний інтелект зі сторінок фантастики стрімко входить у наше життя.…

31.03.2025

TSMC наближається до старту виробництва 2-нм процесорів із рекордним прибутком

Компанія TSMC прискорила підготовку до масового випуску 2-нм чіпів, і перші партії надійдуть у виробництво…

31.03.2025

Білл Гейтс планує масштабну трансформацію Microsoft у ШІ-компанію

Співзасновник Microsoft Білл Гейтс (Bill Gates) розповів про те, як, на його думку, софтверному гіганту…

31.03.2025

Samsung знову оснастить флагмани Galaxy S процесорами Exynos

Дискусії щодо порівняння процесорів Exynos і Snapdragon серед шанувальників Samsung не вщухають. Після двох поколінь…

31.03.2025

Neuralink розробила чіп, здатний повернути зір незрячим

У ході публічного виступу Ілон Маск заявив про плани його компанії Neuralink до кінця поточного…

31.03.2025