Напевно, всім знайома ситуація, коли після закінчення певного періоду експлуатації телефону, помічаєте, що ємність зарядки зменшується.
Безвихідних ситуацій немає. Ділимося порадою експерта у сфері ІТ-технологій👇
Отже, щоб смартфон споживав менше енергії, варто вимкнути деякі його функції.
Що це означає?
ІТ-експерт: Якщо телефон новий, витрата енергії незначний, але він стає помітним через рік-два, коли акумулятор підсідає, втрачає свою ємність. Тоді можна спробувати відключити деякі функції.
✅ Наприклад, системний сервіс друку. Це налаштування постійно шукає принтери, щоб швидко було роздрукувати необхідний документ. Раніше її потрібно було включати самостійно, потім розробники вирішили, що вона має бути включена за умовчанням.
✅ Також є налаштування, яке активно шукає точки доступу до Wi-Fi, часто оновлюється, за рахунок цього постійно працює бездротовий модуль зв’язку. Енергію вона витрачає.
✅ Крім того, варто звернути увагу на автозапуск програм.
“У багатьох програм є функція автозапуску: коли вмикається телефон, вони запускаються і передають якісь дані. Найчастіше це потрібно тільки розробникам, щоб звіряти метрики. З точки зору користувачів, автозапуск просто витрачає заряд марно. Якщо у вас включений вібровідгук, і ви постійно друкуєте, то якась частина заряду теж витрачається.
Скільки енергії можна заощадити за рахунок вимкнення непотрібних функцій пристрою.
“Звичайно, все залежить від ємності акумулятора, але в середньому на умовно дворічному телефоні можна заощадити до 10% заряду в день, якщо відключити все зайве. Якщо ємність акумулятора вже сильно підсіла, доцільно також використовувати режим економії заряду, який вимикає непотрібні фонові .