Статті

Як знайти приховану камеру в приміщенні: фахівці дали поради

Share
Час читання: 3 хв.

З розвитком технологій бажання людей стежити за іншими і при цьому залишатися непоміченими стає легше реалізувати. Не слід забувати і про діяльність спецслужб. Експерти розповіли про прості способи виявлення прихованих камер у приміщенні.

Згідно з дослідженням, проведеним серед мандрівників, які користувалися сервісом Airbnb, 11% респондентів знаходили у знятому приміщенні приховані камери. І це лише ті, хто зумів щось знайти. При цьому виявити камеру непросто: діаметр її об’єктива може бути всього 1-2 міліметри, а корпус зазвичай захований або закамуфльований.

Уважний огляд приміщення

Зверніть увагу на будь-які підозрілі предмети, які можуть приховувати камеру. Вони часто маркуються під звичайні побутові пристрої, такі як лампи, будильники, датчики диму, зарядні пристрої, дзеркала тощо.

Тому, якщо ви бачите щось, що виглядає неприродно, не вписується в інтер’єр або має дивні отвори, дроти чи світлодіоди, це може бути ознакою прихованої камери.

Спробуйте взяти в руки такий предмет і подивитися, чи є в ньому лінза, мікрофон чи картка пам’яті. Також перевірте, чи є джерело живлення або батарея, які необхідні для роботи камери.

Ліхтарик та камера смартфона

За словами експертів, навіть у добре прихованих камерах буде невелика кількість світловідбиваючого скла від об’єктива. Тому один із найпростіших способів знайти приховану камеру – увімкнути ліхтарик (це може бути ліхтарик телефону) у темному приміщенні. Світловідбивне скло створюватиме відблиски.

Експерти кажуть, що у пошуках можна використовувати камеру свого смартфона, щоб виявити інфрачервоне світло, яке випромінює прихована камера. Для цього потрібно в темній кімнаті направити камеру на підозрілі об’єкти. Якщо ви побачите червоне або фіолетове світло на екрані телефону, це може бути світло від камери.

Щоб зрозуміти, чи підходить ваш смартфон для виявлення джерел інфрачервоного світла, можна поекспериментувати з будь-яким пультом дистанційного керування.

Більш «технологічні» способи пошуку

Для потокової передачі даних із камери в реальному часі може використовуватись окрема мережа Wi-Fi. Якщо встановити спеціальну програму зі сканування Wi-Fi мережі, можна визначити, скільки мереж знаходиться у приміщенні.

Експерти рекомендують використовувати такі програми, як WiGLE, щоб знайти пристрої, які транслюють якесь підозріле ім’я мережі.

Знайти відблиски від об’єктива прихованої відеокамери допоможе програма для Android Glint Finder.

Крім цього, існують програми (наприклад, Hidden Camera Detector), які допомагають виявити місця високощільного електромагнітного випромінювання. Під час роботи смартфона за допомогою програми визначається щільність електромагнітних полів і на екрані відображаються місця зразкового розташування інших джерел випромінювання. Залишається перевірити ці місця уважніше.

Детектор прихованих камер

Однак описані методи не гарантують, що ви знайдете всі приховані камери, оскільки деякі з них можуть бути підключені до інших мереж або працювати в режимі офлайн, записуючи інформацію на карту SD. У цьому випадку допоможе детектор прихованих камер.

Такий пристрій працює за двома принципами: сканування радіочастот (RF) та виявлення лінз.

Детектори RF дозволяють знаходити камери, які активно передають дані радіохвилями: вони випромінюють сигнал або звук, коли знаходяться поруч з такою камерою.

Детектори лінз допомагають знаходити камери, що відбивають світло від своїх лінз. Якщо це світло потрапляє в поле детектора, то на його дисплеї видно точку, яка блимає.

Вартість таких детекторів – від 10 до 100 доларів. Але є і набагато дорожчі моделі. Експерти радять при використанні таких детекторів бути терплячими та акуратними, адже іноді вони можуть показувати хибні результати або пропускати деякі камери.

Що робити, якщо ви знайдете камеру

Після виявлення камери негайно від’єднайте її від джерела живлення. Намагайтеся не пошкодити камеру, оскільки програмне забезпечення може містити ідентифікаційну інформацію, таку як дані входу в систему і мережу Wi-Fi, до якої вона була підключена.

Якщо це сталося в готелі, експерти радять не змінювати номер, а переїхати в інший готель.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    У мережі з’явилися фотографії нового дешевого смартфона Samsung

    Компанія Samsung готується до випуску Galaxy M16 5G, наступника моделі M15 5G. Ексклюзивні рендери, опубліковані…

    26.12.2024

    У роботі ChatGPT масштабний збій

    На проблеми з доступом до сервісу компанії OpenAI поскаржилися користувачі зі США, а також з…

    26.12.2024

    Дизайнер показав, як може виглядати Google Pixel 10 Pro у майбутньому

    Дизайнер і автор YouTube-каналу 4RMD пофантазував на тему того, яким може бути наступний флагманський смартфон…

    26.12.2024

    НАТО планує перенаправити інтернет-трафік через космос: новий амбітний проект

    На початку 2024 року хусити з Ємену випустили ракету по вантажному судну Rubymar у Червоному…

    26.12.2024

    Apple затримує перехід на 2-нм чипи через низьку виробничу спроможність

    Apple, схоже, прийняла рішення відкласти використання 2-нм технології TSMC для нових моделей iPhone, зокрема, для…

    26.12.2024

    Заборонені компоненти в смартфоні Huawei: новий скандал для компанії

    Аналітики TechInsights виявили в смартфонах Huawei Mate 70 Pro і Mate 70 Pro+ мікросхеми пам'яті…

    26.12.2024