П’ять функцій нових смартфонів, які слід відключити для економії заряду батареї

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

П’ять нових функцій смартфонів навантажують акумулятор не так сильно, щоб терміново бігти і відключати їх. Тоді й топовий телефон не варто було купувати, якщо в ньому доведеться від чогось відмовлятися, вірно? Але наскільки довше працюватиме батарея без цих нововведень, ви зможете дізнатися просто зараз.

Реклама

Якщо одна з характеристик і можливостей зі списку нижче присутня, але ви не використовуєте її, то дізнайтеся скільки відсотків заряду можна заощадити з її вимкненням. Розрахунок заснований на умовній ємності літієвого акумулятора 3000 мАг із середнім користувацьким навантаженням 75-95 мА.

1. NFC

Безконтактний модуль зв’язку NFC – одна з найбільш затребуваних і бажаних функцій у смартфоні. Не дарма виробники червоними літерами і жирним шрифтом виділяють у характеристиках цей пункт.

Але, виявляється, далеко не всім потрібні можливості безконтактної оплати товарів і послуг через термінал з підтримкою технологій Samsung Pay, Apple Pay, Google Pay та інших. Якщо ви не користуєтеся цим модулем, то відключіть у налаштуваннях телефону і перевірте автономність.

2. Always On Display (AOD)

Завжди увімкнений дисплей з’явився в телефонах південнокорейських виробників Samsung і LG завдяки використовуваним у них AMOLED-екранам. Все частіше застосовується в дорогих моделях китайських брендів. Функція цікава тим, що безупинно показує повідомлення, час та інші відомості в режимі зниженого енергоспоживання.

Самопідсвічування пікселів OLED-матриці витрачає менше енергії, ніж підсвічування всього екрана на звичайних РК-матрицях. Спробуйте виставити ввімкнення цієї функції за розкладом (наприклад, тільки в денні або робочі години) або вимкнути зовсім, щоб збільшити час роботи телефону.

3. Живі шпалери та анімовані теми

Живі шпалери (Live Wallpapers) – донедавна була модною штукою, якою дивували друзів. Імітація розбитого екрана, шикарний вид ніби з вікна з відстеженням положення телефону в просторі за гіроскопом або об’ємні фони справді круто виглядають.

Іноді індивідуальний стиль телефону важливіший за кілька відсотків підвищеної витрати. Але відмова на користь статичних фонів і спрощених (і навіть темних) тем дасть змогу виграти вам додаткову годину роботи телефону на добу (а на деяких складних 3D-темах і того більше).

4. WQHD+, HDR і VR

Висока роздільна здатність WQHD+ (2960 x 1440 пікселів) для віртуальної реальності (VR), а також збільшена щільність на розгортках FHD+ (2220 x 1080, 2560 x 1080 тощо) надають значне навантаження на графічну підсистему телефону і потребують додаткової потужності акумулятора.

Тому виробники передбачили в налаштуваннях опцію вимкнення підвищеної роздільної здатності (хоча й не у всіх моделях). Технологія підвищення якості зображення іноді пропонує розширення динамічного діапазону (HDR), просунуті коректори яскравості та автоматичні колірні регулювання і кольори. Спробуйте вимкнути їх, якщо телефону явно недостатньо заряду батареї.

5. Хмарні служби

У 2019-му році сервісів синхронізації та віддаленого зберігання даних стало дуже багато. У смартфонах на Андроїд і на “Айфонах” – це базові вбудовані у фірмове ПЗ і операційну систему служби. З їхньою допомогою ви отримуєте зручні інструменти і знижуєте навантаження на обчислювальні ресурси телефону, вивільняєте дефіцитну мобільну пам’ять.

Водночас хмарні сервіси помітно навантажують акумулятор через постійні фонові завдання: синхронізації, сповіщення, обробку даних тощо. Якими зі встановлених функцій ви користуєтеся, а якими ні: цифровий голосовий помічник, файловий менеджер, віддалені бази даних, зберігання та обробка документів, антивіруси та інші застосунки. Можливо, щось зі встановлених програм вам просто не потрібно.

 

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ