Коли з’явилися перші смартфони… Стоп! Не смартфони. У той час не було такої назви. Мобільний телефон з функцією комп’ютера називався КПК або в розшифровці “кишеньковий персональний комп’ютер”. Спочатку такі пристрої мали фізичні кнопки, але потім отримали сенсорний екран. Щоправда, на цей екран складно було натискати пальцями (а деякі моделі і не підтримували тактильні натискання), а потрібно було використовувати спеціальний стилус, за допомогою якого і відбувалася взаємодія користувача з екраном.
Без стилуса пристрій, часом, міг працювати, але керувати ним було незручно – на той час не було великих екранів і складно було влучити пальцем у невеликі об’єкти на дисплеї.
Керувати КПК стилусом було незручно, однією рукою це зробити було неможливо, тому класичний “кишеньковий персональний комп’ютер” мав також кілька фізичних клавіш, за допомогою яких можна було перегортати меню та приймати дзвінки. Бували пристрої, які мали фізичну qwerty клавіатуру, щоб можна було хоч якось керувати девайсом без стилуса.
Технології сенсорних екранів покращилися. За часів КПК зі стилусами переважна більшість дисплеїв працювала за резистивною технологією.
Такий екран містив два шари металевої плівки, які під час дотику спричиняли спрацьовування електричного кола, а контролер уже визначав координати натискання. Сучасний екран використовує ємнісну технологію – електричний заряд створюється під час торкання пальця і визначається датчиками дисплея. Який сенс використовувати стилус, якщо по екрану можна спокійно натискати пальцями?
Апаратна частина сучасного смартфона, порівняно з гаджетами “нульових”, перевершує за потужністю останні в сотні разів.
А це означає, що девайс може обробляти торкання по екрану з великою швидкістю (частотою дискретизації). Також більшість сучасних смартфонів може підтримувати кілька одночасних торкань, що зручно, наприклад, для ігор. В епоху популярності стилусів це було неможливо: навіть якщо скористатися двома стилусами, то екран спрацює тільки від одного.
Але це не означає, що технологія стилуса для мобільних пристроях залишилося в минулому. Зараз на ринку є гаджети (до того ж недешеві), які підтримують керування стилусом.
Стилус залишиться незамінним у таких випадках:
Місць, куди можна застосувати стилус багато – все залежить від сфери діяльності та відповідних додатків. Але тут варто розуміти, що сучасний стилус – це не звичайний шматок пластику, який був у КПК минулих років. Сучасний стилус може мати навіть зворотний зв’язок зі смартфоном і може бути використаний в ролі спускового затвора для фотокамери. Кнопки і функції стилуса, як правило, можна запрограмувати на ті чи інші дії.
Смартфон або планшет з підтримкою стилуса, як правило, не з бюджетних. Такі пристрої більше заточені для роботи, ніж для розваг.
У третьому кварталі 2024 року компанія Apple встановила новий рекорд продажів, реалізувавши 54,5 мільйонів пристроїв…
З дитинства нас вчили: виходячи з дому, вимикай світло і витягай вилки з розеток —…
Сьогодні компанія OpenAI запустила функцію пошуку в ChatGPT, своєму популярному чат-боті, що дозволить їй конкурувати…
Видобуток біткойнів перетворився з нішевого хобі на важливу операцію, завдяки спеціальним комп’ютерним системам, які конкурують…
iPhone 13 Pro був представлений у 2021 році і, незважаючи на свій трирічний вік, він,…
Щоб наголосити на статусі своїх дорогих смартфонів і конкурувати з Apple, Samsung планує запустити новий…