Статті

Чим відрізняється ігровий ноутбук від звичайного

Share
Час читання: 3 хв.

Ви перебуваєте в складному процесі вибору ноутбука, але не можете вирішити, якому варіанту віддати перевагу – ігровому чи звичайному.

Ми розповімо, чим відрізняються ці гаджети, щоб вам було простіше прийняти зважене рішення. Якщо у вас уже є ноутбук, наша стаття допоможе зрозуміти, підходить він для ігор чи ні.

Особливості звичайного ноутбука

Ці ноутбуки ні на чому не спеціалізуються і можуть виконувати широкий спектр повсякденних завдань: серфінгу в інтернеті, роботи з офісними додатками, надсилання електронних листів і перегляду фільмів.

Їх зручно носити з собою, важать такі пристрої від кілограма до двох.

Залежно від виконуваної роботи акумулятор може підтримувати працездатність пристрою від 4 до 6 годин. Для повного заряджання акумулятора потрібно від однієї до двох годин.

Під клавіатурою ноутбука знаходиться безліч деталей, а місця там небагато. Через це процесори ноутбуків нагріваються сильніше, ніж процесори настільних комп’ютерів. Порівняно з настільним ПК усі завдання виконуються трохи довше через менш потужні процесори.

Замінити процесор у ноутбуці практично неможливо. Єдиними частинами ноутбука, які можна проапгрейдити, є жорсткий диск і оперативна пам’ять.

Особливості ігрового ноутбука

Головне завдання ігрових ноутбуків максимально поліпшити ігровий процес і зробити його комфортним.

Через велику кількість деталей ігрові ноутбуки, як правило, важчі за звичайні. Залежно від моделі ігрові ноутбуки можуть важити від 2 до 4 кілограмів.

Звісно, оснащення сучасними, потужними процесорами, високопродуктивними графічними процесорами, системами охолодження та великим об’ємом оперативної пам’яті впливає на ціну. За можливість грати у важкі ігри з якісною графікою та без зависань доводиться платити.

В ігрових ноутбуках усі комплектуючі працюють у режимі максимальної продуктивності, що дуже швидко розряджає батарею. Незважаючи на те що батареї ігрових ноутбуків більш ємні, час їхньої автономної роботи не перевищує двох годин. Тому перш ніж зануритися в битву з лиходіями або вирушити в космічну подорож, подбайте про розташовану в межах досяжності розетку.

Яскравий дизайн – ще одна фішка ігрових ноутбуків. Великі ігрові ноутбуки, такі як Asus ROG, Asus TUF, Lenovo Legion, Dell Alienware, легко відрізнити за зовнішнім виглядом. Виглядають такі пристрої набагато привабливіше, ніж звичайний робочий гаджет.

Різниця між звичайним та ігровим ноутбуком

Автономність

Звичайні ноутбуки можуть працювати від батареї 4-6 годин і навіть 8 годин. Акумулятора геймерського гаджета вистачить максимум на 2 години.

Продуктивність

Звичайні ноутбуки виконують завдання із середньою швидкістю, залежно від того, які комплектуючі використовував виробник. На ігрові ноутбуки встановлюють високоякісні деталі, тому продуктивність у них буде вищою.

Довговічність

Робочі конячки можуть пропрацювати до 10 років, а за належного догляду і довше. Ми знаємо унікальний випадок, коли ноутбук справно працює вже 17 років. Звичайно, сучасне ПЗ йому не потягнути, але сам факт…

Термін життя ігрових ноутбуків близько 5 років, високі навантаження швидко зношують апаратну частину пристрою.

Вага

Звичайні ноутбуки важать менше, ніж ігрові, тому що в них використовується менше деталей.

Ціна

Вартість пристроїв сильно залежить від характеристик. Але ігровий ноутбук завжди буде дорожчим за звичайний.

Висновок

Основна відмінність ігрових ноутбуків від звичайних полягає в комплектуючих. Пріоритет у робочих пристроях віддано енергоефективності, а не продуктивності. Вони дешевші, легші та можуть довше працювати від батареї.

Ігрові ноутбуки можна розглядати як заміну портативним настільним комп’ютерам. Вони оснащені високопродуктивними процесорами та графічними картами і створені для роботи з важким програмним забезпеченням. Малий час автономної роботи і велика вага – їхні головні недоліки.

 

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024