Швидку популярність при виборі навушників набрав фактор шумозаглушення. Давайте разом розберемося, чи потрібно звертати увагу на таку фішку під час вибору навушників і чи варто на це витрачати гроші.
Щоб писати про недоліки шумозаглушення, треба дізнатися, як ця система працює. Коротке пояснення: мікрофон ловить шум, який потрібно прибрати. Але перш ніж потрапити у вухо, звук проходить обробку чипа, перетворивши на протифазу. Шум, що досягає вух слухача ззовні, і шум, що відтворюється динаміком в інвертованій фазі, накладаються один на одного. Тому сторонніх звуків не чути.
Використання таких навушників супроводжується головними болями, проблемами зі слухом і нервовою системою. Адже крім звуків у вухо потрапляє “антишум”. У деяких людей просто непереносимість придушення шуму.
Але нічого не заважає лише в ідеально-підходящих умовах. Насправді все не так добре. Ви, напевно, пам’ятаєте студійні мікрофони: великі, з деякою вагою. Подібні масштаби необхідні з цією метою, для того щоб мікрофон приймав однаково як невисокі частоти, так і найбільш значні звучання. Але зараз спробуйте згадати споживчі навушники. Їхні мікрофони крихітні, вловлюють тільки невеликий діапазон звучань, в основному звичайні частоти. Якщо подумати, шумозаглушення зуміє пом’якшити тільки середньочастотні звучання, проте найбільш невисокі, а також найбільш великі частоти залишаться осторонь. Для того, щоб уловлювалися всі звуки, навушник має бути схожий розміром на цеглу. Тоді туди поміститься і потужний мікрофон, і система обробки, якісний динамік, навіть акумулятор, розрахований давати всім цим речам живлення.
Шумозаглушення ідеально не функціонує ще з кількох причин. Наприклад, для того щоб гарантовано заглушити звук, потрібно, щоб трансформований сигнал потрапляв одночасно, як то кажуть, “момент-в-момент”. Але це не вийде в жодної системи. Піде час на запис звукових коливань, його обробку і видачу користувачеві. І ніхто не скаже про гармоніки і резонанси, що з’являються, які апарат не в силах вловити.
Не без винятку і той факт, що не всі звуки, які навколо нас, потрапляють у вуха за допомогою вушних раковин. Наші органи також посередник звуку, нехай вельми слабкий. Велика частка шуму потрапляє в нас за допомогою черепних кісток, і часто ці звуки низького частотного спектра. Шумодав працюватиме, але ніяк не зуміє впоратися з цими звуковими коливаннями. Звісно, вони значно на півтону нижчі, проте вони все ж таки є.
Отже, чергова технологія, придумана у вигляді спорядження для військових, оселяється в нашому житті. Але маркетологи оспівують ці навушники. Усе зважте. Не довіряйте рекламі, довіряйте своїм думкам.
Портал MacRumors повідомляє, що нова ТВ-приставка Apple TV, реліз якої заплановано на 2025 рік, коштуватиме…
Ще до свого анонсу новий "бюджетник" бренду Nubia під назвою Focus 2 пройшов реєстрацію в…
Black Shark анонсувала смарт-годинник Watch X Pro з підтримкою SIM-карти і прихованою камерою. Що ще…
Згідно зі звітом інсайдера з ніком Leopeva64, компанія Google готує велике оновлення для свого браузера.…
Старший віце-президент Apple із сервісів, Едді Кью, пояснив, чому компанія не збирається розробляти власну пошукову…
Motorola колись була гордістю США, адже саме ця компанія випустила перший мобільний телефон, але тепер…