Корисно для всіх: 6 характеристик смартфона, які не означають зовсім нічого

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Сторінки смартфонів на сайтах виробників і в онлайн-магазинах часто бувають перевантажені масою абсолютно непотрібних на ділі характеристик. Їхнє головне завдання – пустити пил в очі і представити гаджет у максимально вигідному світлі.

Головна мета будь-якого виробника смартфонів і магазину – продати вам свій товар. Для цього в хід йде маса хитрощів, а опис телефонів рясніє гучними словами і красивими цифрами, покликаними вразити недосвідченого користувача. Для того ж, щоб купити дійсно гідний гаджет, важливо розуміти, які характеристики смартфонів не мають зовсім ніякого значення.

Реклама

Цифровий зум

Не плутайте цифровий і оптичний зум. Останній може бути дійсно корисним, реально збільшуючи віддалені об’єкти без втрати якості. Щодо цифрового зуму, то насправді жодного збільшення тут не відбувається – він лише масштабує фотографію з усіма наслідками, що випливають звідси, у вигляді зниження роздільної здатності та якості знімка.

Такий самий ефект ви отримаєте, наприклад, виділивши окрему ділянку на знімку і перетворивши її на окрему фотографію. Цифровий зум може стати в пригоді, хіба що, коли вам потрібно роздивитися якісь дрібні деталі, непомітні без масштабування. Алгоритми штучного інтелекту, “домальовують” і згладжують шорсткості таких знімків до більш-менш прийнятної якості. Але сильно це ситуацію не змінює, і фото, зроблене з цифровим збільшенням, навряд чи матиме гарний вигляд на великому екрані монітора або телевізора.

Швидка зарядка

При згадці швидкої зарядки в характеристиках смартфона, в першу чергу, дивіться на її потужність. З рівним успіхом це може бути і 18-, і 240-ватна зарядка, а деякі “особливо просунуті” виробники називають швидкою зарядкою і технології, що використовують потужність 10 Вт.

Різниця між ними колосальна. Так, швидка зарядка потужністю 240 Вт у тому ж realme GT3 може повністю зарядити смартфон менше ніж за 10 хвилин, а vivo Y35 з його 18 Вт знадобиться на це близько двох годин.

Безмежний екран

Почнемо з того, що безмежний екран – це вже підміна понять заради красивого звучання. Рамки у такого екрана є, причому найчастіше рамки вельми помітні. Ну а виробники мають на увазі всього лише повну відсутність на ньому кнопок навігації, замість яких використовуються жести.

Сюди ж можна віднести і нескінченний екран. Під ним найчастіше розуміється вигнутий екран з мінімальними рамками з боків від нього. Ось тільки це ніяк не впливає на безель зверху і знизу, та й бічні рамки хоч і зменшуються, але нікуди не зникають. Загалом, нескінченністю тут і “не пахне”. І це не кажучи про те, що багато користувачів не люблять вигнуті екрани за фантомні натискання з боків, їхню крихкість і неможливість використання захисних стекол.

Восьмиядерний процесор

Можливо, це стане для когось несподіванкою, але переважна більшість процесорів для смартфонів мають вісім ядер. 2- і 4-ядерні процесори залишилися в далекому минулому.

Іншими словами, згадка в характеристиках смартфона “восьмиядерного процесора” не говорить зовсім ні про що. З рівним успіхом ним може виявитися і флагманський Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 з позамежною продуктивністю, і розрахований на бюджетні смартфони Snapdragon 480. Загалом, уся справа не в кількості ядер, а в їхній якості. Якщо ж ви не хочете розбиратися в Cortex A55, Cortex A78 або Cortex X2, просто вибирайте за назвою чіпсета і результатами, які він показує в бенчмарках.

Потрійна камера

Багато виробників смартфонів, а особливо бюджетних смартфонів, хваляться використанням у них трьох камер. Ось тільки здебільшого повноцінна камера там тільки одна, а два інших сенсори практично не приносять користі – вони відповідають за макрозйомку і визначення глибини.

Звичайно, з цього правила є і винятки. Наприклад, той же Samsung Galaxy S23 FE оснащується трьома повноцінними задніми камерами – основною, ширококутною і телефото. Тому, якщо ви побачите в характеристиках телефону “три камери”, насамперед, дивіться, про які саме камери йдеться.

З “чотирма камерами”, до речі, все може бути цікавіше. Швидше за все, крім основного сенсора ви зустрінете там ще й ширик. Звичайно, якщо виробник не мав на увазі під четвертою селфі-камеру. Таке, на жаль, теж буває.

Підтримка 5G

Все більше росіян шукають смартфони саме з підтримкою 5G. І, чесно кажучи, нас це завжди сильно дивувало. Повноцінні комерційні мережі 5G навряд чи з’являться в Росії в найближчі роки, і за цей час ви напевно встигнете змінити не один телефон. Ну а 5G-смартфон актуальний, хіба що, під час частих поїздок у країни, де це покриття є. В інших випадках переплачувати за нього просто немає сенсу.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ