Нещодавно приятель купив ноутбук у середньому ціновому діапазоні і був вкрай незадоволений. На основі цього я вирішив написати цю статтю. Можливо, це комусь допоможе. Особливо тим, кому не принципово, чи нова модель і чи є різні навороти, але ноутбук потрібен.
Раніше в ноутбуках було безліч найрізноманітніших портів. Але все спрощується, ноутбуки стають тоншими. У сучасному лептопі можуть бути всього два USB Type-A порти. Є моделі, де взагалі немає Type-A, а є USB Type-C. Притому один Type-C буде задіяний для зарядки ноутбука. Доводиться купувати USB-розгалужувач, щоб отримати потрібну кількість гнізд.
Також у нових пристроях уже відсутній порт VGA для підключення до застарілих моніторів. Тільки HDMI або його mini-версія, якої просто може не бути у зовнішнього монітора.
У недорогих і середньобюджетних лептопів дуже тонкий пластик. Це призводить до того, що навіть при невеликому ударі по корпусу може виникнути тріщина. У приятеля так вона пішла з тієї причини, що він переносив відкритий ноутбук однією рукою. Моделі з алюмінієвим корпусом набагато міцніші, але водночас значно дорожчі.
Навіть у дорогих ноутбуках можливість модернізації може бути відсутня. Процесор уже давно впаяний у плату, також часто й оперативну пам’ять розпаюють на платі, і SSD-накопичувач. Це, звісно, мінус – ноутбук із 4-ма гігабайтами пам’яті за кілька років перетвориться на пристрій, яким складно буде користуватися. Зроблено це з двох причин:
Багато пристроїв за замовчуванням мають ліцензійну Windows 11, яка не подобається користувачам. Також сучасна ОС потребує трохи більше ресурсів, ніж Windows 10. Доводиться робити “даунгрейд” і ставити стару версію Windows, щоб комп’ютер нормально працював, і вирішувати проблеми з ліцензією. Зараз навіть на найдешевший лептоп виробник встановлює 11-ту версію Windows.
Практика показує, що при дуже активному використанні починаються проблеми з клавіатурою. На цю недугу в основному хворіють бюджетні лептопи. На жаль, у сервісному центрі навряд чи вирішать питання при фізичній поломці, а заміна клавіатури може коштувати як половина бюджетного лептопа. У мого приятеля через 3 місяці стала вилітати одна клавіша – довелося використовувати суперклей для надійної фіксації.
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…
Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…
Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…
Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…