Оскільки ще не існує вічного акумулятора для використання в сучасних телефонах, періодично їх потрібно підзаряджати. Щоб акумулятор прослужив якомога довше, існують певні правила. Якщо ці правила виконувати, термін служби можна значно подовжити.
Основне правило
Користуватися телефоном у міру необхідності, не витрачати багато часу на різні ігри і не тримати постійно увімкненим Wi-Fi і GPS.
Не допускати повної розрядки акумулятора
Для отримання максимальної віддачі від літій-іонного акумулятора, найкраще не допускати його розрядки нижче 45-50%. При досягненні цих параметрів, слід ставити на підзарядку. У жодному разі не допускати, щоб акумулятор розряджався під нуль. Якщо таке відбуватиметься часто, то батарея може швидко вичерпати свій життєвий ресурс.
Нові зарядні пристрої, при досягненні повної зарядки, автоматично вимикаються, що унеможливлює перегрівання акумулятора.
Статистика більшості виробників свідчить про середню кількість циклів заряджання з нуля, десь у районі 500. Якщо ж заряджати з 40-50%, батарея витримає 1000-1100 циклів.
Зберігати акумулятор у прохолоді
Ворогами акумулятора є холод і спека, причому спека шкодить батареї навіть сильніше, ніж мороз. Оптимальна температура використання батарей на літієвій основі – 15℃.
Слід пам’ятати такі цифри:
- при 0℃ акумулятор втратить за рік 6% потужності;
- при 25℃ – 20%;
- при 40℃ – 35%.
Якщо потрібно на якийсь час покласти акумулятор на зберігання, щоб він не вийшов з ладу, оптимальний рівень заряду, з яким його можна залишити, має становити ті самі 40-50%. Якщо акумулятор залишити на зберігання незарядженим, з ним можна попрощатися, він уже не “оживе”.
Негативні наслідки бездротової зарядки
Хоча бездротове заряджання – дуже зручна операція, але ним краще не зловживати. Застосовувати тільки в разі нагальної потреби, оскільки бездротові зарядні пристрої мають дуже великий недолік: відбувається сильне нагрівання акумулятора. А літій-іонні батареї перегріву не переносять.
Якщо ці поради застосувати до дії, термін служби літій-іонного акумулятора може становити від 3 до 5 років. Головне, щоб він не перегрівався, не переохолоджувався і повністю не розряджався.