За часів Nokia 3310 падіння телефону не було проблемою – ми просто піднімали його, змахували пил і клали назад у кишеню. У наші дні падіння смартфона викликає у користувачів мало не серцевий напад – дисплей дорогого гаджета може легко розбитися. При цьому сотні тисяч людей використовують смартфони з пошкодженим екраном, вважаючи, що розбитий дисплей впливає тільки на зовнішній вигляд пристрою. Насправді це не так, і ось чому.
Окрім того, що смартфон втрачає свою естетичну привабливість, існують й інші проблеми, пов’язані з функціональністю, продуктивністю пристрою та навіть здоров’ям користувача, які можуть виникнути під час використання гаджета з пошкодженим екраном. Розповідаємо, де вас можуть підстерігати проблеми, якщо ви використовуєте смартфон з розбитим дисплеєм.
Перше, з чим гарантовано виникнуть проблеми з точки зору функціональності – це робота сенсорного екрана. Смартфону може знадобитися більше часу, щоб реагувати на торкання, або, що ще гірше, він узагалі перестане реагувати на натискання в деяких областях. Якщо відразу цього не сталося, то велика ймовірність, що проблеми з тачскріном у вас попереду.
У разі пошкодження екрана всі внутрішні компоненти, закріплені на платі в статичному положенні, починають рухатися. Це може стати причиною виходу з ладу процесора, акумулятора та інших частин пристрою. Це станеться не одразу, але що довше ви використовуєте апарат із розбитим екраном, то швидше наближаєтеся до поломки.
Крім того, розбите скло тисне на матрицю екрана, що збільшує ризик повного виходу дисплея з ладу з часом.
Екран захищає внутрішні частини пристрою від води та пилу, які можуть пошкодити гаджет. Якщо ви зазвичай протираєте екран вологою серветкою, то з тріснутим дисплеєм робити це не рекомендується. Рідина може просочитися через тріщини, спричинити корозію та коротке замикання.
І навіть якщо ви бережете пристрій від води, буквально пара випадкових крапель дощу здатні призвести до серйозних порушень у його роботі. Звісно, якщо у вас водонепроникний смартфон, то можете відразу забути про цю функцію.
Крім того, якщо відколи на екрані глибокі, то завжди існує ризик поранитися дрібними осколками скла. А ще ви будете перенапружувати очі, розглядаючи контент на дисплеї крізь тріщини, що несе в собі небезпеку для зору. До речі, не рекомендуємо користуватися за кермом навігатором на тріснутому екрані – він змушує відволікатися від дороги більш ніж на кілька секунд під час використання GPS, що може становити серйозну небезпеку не тільки для вас, а й для оточуючих.
Є також версія, що розбитий екран робить випромінювання від смартфона сильнішим, тоді як у нормальному, робочому пристрої воно не становить небезпеки для людини. Але це поки що нічим не доведено.
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…