Навіть встановлюючи на смартфон додаток з офіційного каталогу Google або Apple, не можна бути впевненим у безпеці свого гаманця та особистих даних. Є кілька категорій мобільних програм, скачування і встановлення яких краще уникати.
По-перше, у випадку з Android це файли APK, завантажені з неавторизованих джерел і встановлювані вручну. Вбудована реклама – це менше із зол, з яким можна зіткнутися, тому що найчастіше ці додатки, невідомо ким написані або модифіковані, можуть красти паролі та інші цінні дані. Особливо обережним потрібно бути з банківськими додатками – їх потрібно качати тільки з офіційних джерел.
По-друге, не варто встановлювати додатки із сумнівною підпискою – астрологічними прогнозами, ворожіннями, передбаченням майбутнього або гороскопами. Оформивши підписку, людина забезпечує шахраїв заробітком на рівні кількох тисяч гривень на місяць. Наприклад, один із таких застосунків пропонує поворожити за лініями на руці – він фотографує долоню, а для “розшифровки” вимагає оформити дорогу підписку.
По-третє, це підробки, що маскуються під відомі додатки. Наприклад, гра про гусака Untitled Goose Game, від якої всі божеволіють, ніколи не виходила для Android-пристроїв, але в Google Play вже розмістилося безліч підробок під неї. У кращому разі вони показуватимуть надокучливу рекламу, у гіршому – можуть зажадати доступ до SMS, контактів та інших особистих розділів смартфона, а заодно спробують вкрасти який-небудь пароль через підроблену форму авторизації.
По-четверте, існує окрема категорія застосунків, що маскуються під корисні інструменти і намагаються проникнути туди, куди не слід. Наприклад, застосунок для погоди, що вимагає доступ до камери і SMS, або ліхтарик, якому раптом необхідний аудіозапис дзвінків або зчитування адресної книги. За цим потрібно стежити.
По-п’яте, альтернативні клієнти соціальних мереж. Так, серед них є перевірені додатки, однак у багатьох випадках вони намагаються просто викрасти логін і пароль, щоб потім проникнути в обліковий запис. А якщо цей пароль використовується для входу в акаунти на інших сайтах, то небезпека втратити особисту інформацію або стати злісним розповсюджувачем спаму зростає багаторазово.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…