Багато хто з нас думає, що тримати постійно телефон зарядженим – це найкращий спосіб збільшити термін його служби. Але це насправді неправильно. Особливо якщо ви любите залишати телефон на ніч на зарядці. Акумулятор є найважливішим компонентом у смартфоні, тому що, якщо акумулятор не працює, телефон не зможе функціонувати. За умови правильного догляду та уваги до мобільного телефону ви можете бути впевнені, що його батарея служитиме довше. Ми зібрали для вас 10 шкідливих порад, які гарантовано знижують термін служби батареї смартфона.
На жаль, з сьогоднішніми кусючими цінниками на багато нових смартфонів часто купувати мобільний телефон стало накладно для більшості людей. Тому багато користувачів хочуть, щоб їхній телефон прослужив якомога довше. На жаль, ніщо не вічне в нашому світі. Особливо акумулятор, який є в кожному смартфоні. На жаль, від батареї залежить все. У тому числі продуктивність всього пристрою. На щастя, існує низка рекомендацій, які дають змогу продовжити термін служби акумулятора в телефоні. Для цього вам потрібно просто перестати робити те, про що ви прочитаєте нижче.
Ваш телефон, як і будь-який інший інструмент або пристрій, старіє і втрачає ефективність у міру того, як ви його використовуєте, каже Давид Гелован, директор з розвитку бізнесу компанії EdvaPhone (продаж стільникових телефонів і аксесуарів). Такі маленькі доповнення, як увімкнення вібрації (популярне у користувачів) під час сповіщень, ускладнюють роботу вашого мобільного телефону.
“Використання вібрації не тільки під час вхідного дзвінка, а й під час вхідних сповіщень або під час набору тексту швидше зношує батарею телефону, оскільки для цього потрібна додаткова енергія. У підсумку акумулятор буде розряджатися швидше. Відповідно, ваш телефон постійно працює на повну потужність, коли в цьому немає потреби, – каже Давид. – Точно так само, як і ми, телефон потребує перерви, щоб не перегоріти”.
За словами Едуарда Крисанова, директора компанії Online Mobile (видання про гаджети), невикористовувані додатки можуть витрачати заряд батареї як на телефонах iPhone, так і на Android. “Якщо ви відкриєте застосунок один раз і ніколи не будете використовувати його знову, він все одно може працювати у фоновому режимі”, – попереджає він. Видалення додатків, які ви не використовуєте або яких більше не потребуєте, є простим рішенням. За словами Едуарда, регулярне закриття застосунків з оперативної пам’яті телефону, а також видалення застосунків з телефону, які ви не використовуєте, дасть змогу подовжити термін служби акумулятора вашого телефону. Видалення невикористовуваних програм також допоможе звільнити цінне місця для зберігання даних.
Як правило, таким додаткам, як Яндекс Таксі, Навігатор, пошук Google тощо, потрібно знати ваше місце розташування. Але багато інших додатків можуть не потребувати цього. Проте в момент їх встановлення користувачі дають таким застосункам дозвіл на визначення геопозиції свого смартфона.
Едуард Крисанов радить вам бути розбірливими щодо того, яким застосункам ви надаєте такі дозволи, і видаляти такі дозволи для таких застосунків, яким, як ви вважаєте, немає сенсу визначати ваше місце розташування. Якщо ж ви хочете знизити термін служби акумулятора телефону, тоді дозволяйте всім встановлюваним додаткам використовувати вашу геопозицію.
За даними AdWeek, додатки, які розряджають вашу батарею найбільше, – це Snapchat, Google Maps, Netflix, Amazon і ********. Також нещодавно видання The Guardian виявило, що видалення мобільного додатка ******** з телефонів Android економить людям до 20 відсотків часу автономної роботи пристрою. Крім того, згідно з дослідженням Guardian, якщо ви також позбудетеся додатка FB Messenger, час завантаження інших додатків може зрости на 15 відсотків.
За даними Business Insider, причина, через яку додаток ********, встановлений на смартфоні, скорочує час роботи батареї, полягає в тому, що програма працює у фоновому режимі, навіть тоді, коли ви її не використовуєте.
Минули часи крихітних екранів телефонів, але, перш ніж радіти зручній красивій картинці та смішним смайликам, якими можна доповнювати свої повідомлення, ви маєте знати, що великі екрани смартфонів сьогодні можуть бути найзапеклішим ворогом для акумулятора вашого телефону, каже Едуард Крисанов.
За його словами, щоб захистити батарею від швидкого розрядження і збільшити термін її служби, переконайтеся, що ви ввімкнули адаптивну яскравість дисплея в налаштуваннях телефону. Це налаштування означає, що ваш телефон автоматично налаштує яскравість екрана відповідно до зовнішнього середовища. Як бонус ви також можете збільшити роботу батареї, встановивши рівень яскравості на смартфоні на мінімально можливе значення, а також зменшити час тайм-аут екрана, який визначає, як довго він горить, поки не згасне, коли переходить у режим очікування (режим блокування).
Екстремальна спека або екстремально низькі температури та інші несприятливі погодні умови можуть скоротити термін служби вашого телефону. Згідно з дослідженням журналу Time, надлишок тепла може спричинити збій у будь-якому смартфоні, починаючи від втрати даних або пошкодження пристрою і закінчуючи витоком батареї. Холодна погода також може принести безліч проблем. За низьких температур деякі смартфони відключаються, мають проблеми з відображенням або швидко розряджаються. У рідкісних випадках на сильному морозі корпус телефону, екран можуть лопнути.
Багато хто з нас має погану звичку класти свій смартфон на ніч під подушку. Це ще один гарантований спосіб скоротити термін служби батареї за рахунок накопичення тепла. Мало того, є люди, які кладуть телефон під подушку, коли пристрій підключено до зарядки. Це дуже небезпечно, оскільки існує ризик виникнення пожежі.
Якщо ваш телефон під’єднано до електромережі, коли він повністю заряджений, це може призвести до пошкодження батареї. І справа не в тому, що телефон перевантажений живленням. Насправді в смартфонах встановлено блокування на перезаряд батареї. Але коли ви тримаєте телефон на зарядці, пристрій, споживаючи енергію, витрачає заряд акумулятора, що знову і знову активує цикл зарядки. У підсумку це призводить до надмірного накопичення тепла, що з часом пошкоджує батарею.
Вставши зранку, що може бути краще, ніж взяти в руки свій улюблений смартфон зі 100% зарядженою батареєю. Залишити мобільний телефон на зарядці на всю ніч може здатися чудовим способом почати день з повністю зарядженим телефоном. Але насправді це погана ідея. Річ у тім, що коли телефон досяг 100 відсотків заряду, він, незважаючи на внутрішнє блокування подачі енергії, все одно потроху отримуватиме порцію електрики для того, щоб підтримувати заряд на рівні 100 відсотків. Адже телефон все одно споживає енергію, коли перебуває в режимі очікування.
А раз так – рівень заряду падатиме. Природно, перебуваючи на зарядці, смартфон отримуватиме додаткову порцію енергії. Це неминуче веде до зниження терміну служби батареї в телефоні. Насправді, за словами Олексія Панкіна, заступника директора компанії “Гардекс-Л” (продаж акумуляторів до смартфонів, планшетів і ноутбуків), краще не заряджати літій-іонні акумулятори повністю (на всі 100%), тому що це призводить до прискореного зносу батарей. Найкраще заряджати телефон на 80-95%. Також Олексій не радить розряджати батарею до нуля. Краще почати заряд, щойно рівень зарядки акумулятора знизився до 10%.
Відкладання оновлень пристрою приносить більше шкоди, ніж користі для вашого телефона. Виробники iPhone та Android випускають оновлення, щоб поліпшити взаємодію з користувачем і забезпечити нормальну роботу телефону. Ці оновлення також мають додаткові переваги. Насправді, якщо ваш пристрій має слабку батарею або інші проблеми, ці оновлення програмного забезпечення можуть виправити їх.
Тож немає сенсу ігнорувати оновлення виробника телефону. Якщо ви боїтеся встановлювати нове оновлення, побоюючись наявності різноманітних багів, то тоді варто трохи зачекати, дочекавшись, наприклад, наступного невеликого оновлення, коли, як правило, виробник телефону вже усуне всі помилки.
Якщо ж ви ігноруватимете оновлення для свого телефону, ви, найімовірніше, скоротите термін служби акумулятора пристрою. Особливо якщо нові оновлення пов’язані з оптимізацією роботи всього пристрою. Адже нерідко оновлення помітно скорочують навантаження на батарею.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…