Темні режими інтерфейсів у мобільних додатках стають дедалі популярнішими. Багато користувачів переконані, що вони дають змогу серйозно продовжити термін автономної роботи смартфона. І це так, але тільки частково.
Коли темний режим дійсно ефективний
Дисплеї мобільних гаджетів бувають двох типів: LCD (вони ж РК, рідкокристалічні) і OLED (органічний світлодіод). І темні теми дійсно допомагають зберегти заряд, але тільки на смартфонах з OLED-екранами. І вся справа тут у принципах роботи дисплеїв.
Рідкокристалічні екрани (LCD) складаються з матриці, що формує зображення, шару рідких кристалів і системи світлодіодного підсвічування. Грубо кажучи, РК-варіант працює так: кристали дисплея “просіюють” світло, створюване підсвічуванням, пропускаючи лише певні світлові хвилі через кольорову сітку пікселів, кожен з яких містить червоні, зелені та сині комірки. Таким чином виходить кольорове зображення.
Екрани на органічних світлодіодах (OLED) використовують інший принцип. У них піксельна сітка і підсвічування об’єднані в один елемент. Кожен піксель випромінює своє власне світло. Це дає чимало переваг – кращу контрастність і більшу насиченість кольору. Але головне – OLED-дисплеї більш енергоефективні. І ось чому.
Коли пікселю на OLED-дисплеї потрібно відобразити чорний колір, він фактично вимикається і перестає споживати електрику. А ось пристроям з РК-екранами (і LED-LCD) доводиться постійно живити весь екран, незалежно від того, яку картинку той відображає.
Тож використання темних тем справді може заощадити вам заряд акумулятора, але тільки якщо у вас смартфон із дисплеєм OLED, AMOLED, Super AMOLED або P-OLED.
Наскільки темний режим збільшує автономність
Google провела дослідження, намагаючись визначити, наскільки її додатки з темними темами допомагають зберегти заряд на смартфонах з OLED-дисплеями. Порівнювали Google Pixel, випущений у 2016 році й оснащений екраном AMOLED, і iPhone 7 того ж року з LCD-екраном.
Ефект перевершив усі очікування: згідно з отриманими результатами, темний режим у застосунку YouTube дає змогу заощадити від 15 до 63% часу автономного використання пристрою. Щоправда, тільки з OLED-екраном.
Тож, власники AMOLED-девайсів, вмикайте темний режим скрізь, де тільки зможете. Так ви виграєте зайву годину роботи пристрою від заряду батареї.
Чи потрібен темний режим на смартфонах з LCD
На пристроях з РК-екраном особливої економії ви не побачите, хоч пофарбуйте всю систему в чорний. Проте темні режими корисні навіть тут. Вони допомагають зберегти зір користувачам смартфонів, тому що за нестачі світла зручніше читати світлий текст на темному тлі.
Якщо ж ви хочете продовжити життя смартфона з LED, LCD або IPS-дисплеєм від батареї, зниження загальної яскравості екрана буде достатньо. Жодні інші хитрощі з кольорами вам не потрібні.