Статті

Акумулятор смартфона став швидко розряджатися: причини і що робити

Share
Час читання: 3 хв.

Багатофункціональний смартфон стає марним, щойно розрядити його акумулятор. Батарея вашого мобільного телефону сідає занадто швидко? Це може відбуватися з різних причин: від роботи фонових додатків до несправності пристрою. Ми в Безліміт знаємо, що з цим робити, і з задоволенням ділимося з вами.

Ємність акумулятора – основна характеристика роботи смартфона

Від акумулятора залежить, чи буде телефон забезпечувати нам тривале й активне використання. Тому час автономної роботи батареї – одна з ключових характеристик сучасних пристроїв. Під час вибору смартфона радимо звертати на акумулятор таку саму увагу, як на швидкість роботи процесора, обсяг пам’яті та якість камери. Перед купівлею телефону рекомендуємо також ознайомитися з незалежними оглядами та відгуками.

Часу роботи пристрою без підзарядки може бути недостатньо за двома сценаріями. Або ми зіткнулися з тим, що батарея швидко розряджається одразу після купівлі смартфона. Або продуктивність пристрою спочатку була високою і знизилася після тривалого використання телефону. Якщо смартфон заряджається повільно, а розряджається швидко, причиною може бути несправний акумулятор або кабель для зарядки, а також зарядний пристрій (адаптер).

Смартфон несподівано розрядився – можливі причини

Якщо акумулятор мобільного пристрою в порядку, але телефон швидко розряджається, слід звернути увагу на такі причини:

  • Температура. батарея втрачає заряд за занадто високої або занадто низької температури. Намагайтеся не піддавати смартфон великим коливанням температури.
  • Wi-Fi або мережа. телефон постійно шукає підключення для передавання даних. Це вимагає витрат енергії. Вимикайте пошук Wi-Fi, коли використовуєте стільникову мережу.
  • Сповіщення та сповіщення. застосунки використовують push-сповіщення, звукові сигнали або вібрацію. Усе це також впливає на тривалість роботи батареї. Подивіться, які програми важливі для вас, і вимкніть сповіщення для всіх інших.
  • Яскравість дисплея. Підсвічування екрана також збільшує витрату заряду акумулятора. Ви можете зменшити яскравість, щоб заощадити заряд. При цьому вам має бути зручно користуватися смартфоном, щоб не нашкодити зору.
  • Додатки, що працюють одночасно. Деякі додатки працюють у фоновому режимі, наприклад, Whatsapp або Вконтакте. Велика кількість таких додатків, що працюють одночасно, зменшує тривалість роботи акумулятора.
  • Геопозиція у фоновому режимі. Майже всі додатки періодично запитують відомості про Вашу геопозицію, що, звісно, збільшує споживання енергії. У налаштуваннях смартфона ви можете дозволити доступ до геопозиції тільки під час використання додатків або заборонити доступ зовсім.
  • Енергоємні додатки. При використанні цих додатків заряд мобільного пристрою тане на очах. Одним із таких “пожирачів енергії” є Google Maps.
    Як розпізнати “пожирачів енергії”?

Мобільний телефон нагрівається, а батарея швидко розряджається: які додатки сильно збільшують витрату заряду акумулятора? Дізнатися, скільки енергії споживає той чи інший застосунок в Android, можна так:

  • Android автоматично визначає, чи споживає додаток багато енергії, і повідомляє про це.
  • У налаштуваннях смартфона відкрийте розділ “Батарея”. Тут ви знайдете відображення поточного енергоспоживання.
  • Щоб дізнатися витрату енергії окремого додатка, торкніться цього додатка. Якщо ви виявили додаток, що витрачає багато енергії, в налаштуваннях можна обмежити його роботу у фоновому режимі.
  • Якщо швидко розряджається батарея iPhone, з’ясувати, який застосунок є найбільш енерговитратним, можнатаким чином:

Відкрийте налаштування.

Натисніть на “Акумулятор”.
Тут нижче наведено аналіз витрати заряду акумулятора для кожної програми.
Чому час роботи батареї менший, ніж зазначено в характеристиках?

Багато хто задається питанням, чому новий акумулятор сідає швидше, ніж зазначено в специфікаціях? Причиною може бути використання “вимогливих” додатків та інтенсивна експлуатація пристрою.

Крім ігор, що вимагають великих обчислювальних ресурсів, чималу роль відіграє потокове передавання музики і відео. Стільникова передача даних, використовувана додатками, сильно розряджає акумулятор. Найбільш енергозберігаючим варіантом є Wi-Fi. Що швидша мережа, то коротше завантаження, і як наслідок, економічніше використання заряду батареї.

Високоякісні камери смартфонів також передбачають високу витрату енергії. Якщо багато знімати, то і підзаряджатися потрібно часто, а це також впливає на зменшення ємності акумулятора.

Якщо все це враховано, а батарея, як і раніше, розряджається занадто швидко, можливо, має місце несправність мобільного пристрою. У цьому випадку, як правило, ви можете скористатися гарантією.

Поради щодо економії енергії акумулятора

Однією з найпоширеніших порад щодо економії енергії є вимкнення GPS у фоновому режимі, Wi-Fi і стільникових даних, якщо вони не потрібні.

Режим енергозбереження можна вмикати вручну або налаштувати його роботу автоматично. Таким чином, можна залишатися на зв’язку з мінімальним споживанням.

І нарешті, хорошим придбанням стане портативний зарядний пристрій – Power-bank. Так, ви забезпечите оптимальне обслуговування акумулятора і завжди зможете підтримувати найсприятливіший для нього рівень заряду в межах 20% – 80%, навіть у дорозі.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    iPhone SE 4 може стати iPhone 16E з цінником на 100-200 доларів більше

    Apple вже давно користується репутацією компанії, яка змушує світ технологій передбачати їхні майбутні проєкти, часто…

    05.01.2025

    Огляд Google Pixel 9 Pro: чи виправдовує він звання кращого камерофона?

    Google продовжує демонструвати свою прихильність до інновацій на основі штучного інтелекту, випускаючи серію Pixel 9.…

    05.01.2025

    У дронах рф знайдено понад 8750 іноземних частин

    5 січня Росія здійснила нову атаку на Україну, використавши 103 іранські дрони "Шахед". За результатами…

    05.01.2025

    Товщина iPhone 17 Air: журналісти назвали орієнтовні показники

    Товщина iPhone 17 Air складе всього 6,25 мм. Про це повідомляє видання MacRumors, посилаючись на…

    05.01.2025

    Apple M4 отримав конкурентів: Snapdragon 8 Elite Gen 2 та Dimensity 9500

    Незабаром новий Samsung Galaxy S26 Ultra може показати себе нарівні з такими потужними пристроями, як…

    05.01.2025

    Флагмани Galaxy S25 та S25 Ultra будуть доступні у новому синьому кольорі

    Очікується, що нова лінійка смартфонів Galaxy S25 від Samsung буде представлена на презентації Unpacked 22…

    05.01.2025