Ці компактні носії інформації – вірні супутники фотоапаратів, мобільних телефонів і багатьох інших пристроїв.
У SD-картах використовують флеш-пам’ять, яка надійно зберігає інформацію навіть без джерела живлення. Однак ця технологія має свої обмеження.
Електричні заряди, що зберігаються в комірках пам’яті, з часом можуть стати нестабільними. Це означає, що вони можуть втратити заряд, і втратити дані. Скільки ж часу знадобиться, щоб це сталося?
Виробники стверджують, що осередок пам’яті здатен зберігати дані щонайменше десять років за температури 55С. На перший погляд звучить обнадійливо, але на практиці велику роль відіграють й інші чинники.
Якість SD-карти: що вища якість карти, то більша ймовірність, що вона збереже дані протягом тривалого часу.
Умови використання: часті перезаписи даних, використання карти за високих температур і механічний вплив можуть скоротити термін служби карти і призвести до втрати даних.
Вологість: SD-карти чутливі до вологи, тому не слід використовувати карту в екстремальних умовах.
Дати однозначну відповідь на питання, як довго прослужить SD-картка складно. Одні карти працюють роками, а то й десятиліттями. У редакції є цілком робочий екземпляр випуску 2006 року. Інші не витримують навіть кількох місяців.
Ми рекомендуємо використовувати SD карти, як інструменти для оперативного зберігання і транспортування даних. Для архівного зберігання даних краще використовувати інші носії і, звісно, не забувати, що завжди слід створювати резервні копії важливої інформації на кількох носіях.