Як вибрати зовнішній жорсткий диск: наші поради та рекомендації

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Зовнішній жорсткий диск стане в пригоді і для збільшення обсягу доступної пам’яті комп’ютера, і для перенесення даних з одного ПК на інший. Однак купівля такого пристрою тільки на перший погляд здається легким завданням. Насправді під час вибору зовнішнього жорсткого диска потрібно врахувати безліч різних факторів. Про них ми зараз і розповімо.

Ємність

Ємність – ключова характеристика будь-якого накопичувача, і зовнішній жорсткий диск не є винятком із цього правила. Саме від неї залежить те, наскільки багато інформації там поміститься. Але й бездумно гнатися за максимальним об’ємом пам’яті за принципом “аби було” теж не варто. Адже разом із ємністю накопичувача збільшується і його вартість.

Реклама

Найвигідніше ж купувати зовнішні HDD об’ємом 4 Тбайт, що відрізняються найменшою вартістю в розрахунку на терабайт пам’яті. Втім, і тут краще виходити зі своїх потреб. Якщо вам не потрібен ємний накопичувач, за нього не варто переплачувати, якою б вигідною не здавалася така покупка. Замість цього можна обійтися недорогими моделями об’ємом 1 Тбайт.

Один із варіантів із невисокою вартістю терабайта – Toshiba Canvio Basics New 4TВ. У нього сучасний інтерфейс USB 3.0, так що копіювання інформації не займе багато часу.

Форм-фактор

Внутрішні жорсткі диски традиційно випускаються у форм-факторах 2,5 і 3,5 дюйма. А зовнішній HDD – це і є, по суті, внутрішній накопичувач, укладений в окремий корпус. Тому і названі нами форм-фактори можна застосовувати до них повною мірою.

2,5-дюймові диски набагато компактніші за своїх 3,5-дюймових побратимів, і часто саме це стає вирішальним фактором під час їхнього вибору. Втім, якщо вам потрібен HDD ємністю понад 5 Тбайт, доведеться зупинитися на більших 3,5″ моделях. Саме вони пропонують максимально можливу ємність серед жорстких дисків.

Тип зовнішнього жорсткого диска

Багато користувачів плутають поняття зовнішнього і портативного жорсткого диска. Насправді портативний HDD – це лише один із різновидів зовнішніх дисків. Він вирізняється відносно компактними розмірами і невеликою вагою. Такий накопичувач легко поміститься в будь-якій сумці, його можна взяти в поїздку або відрядження, завантажити туди фотографії у відпустці.

Наприклад, Toshiba CANVIO BASICS важить лише 217 грамів, а його корпус має розміри 109 х 78 х 19 мм. Чим не гаджет для повсякденного використання і зручного перенесення даних?

Навпаки, стаціонарні зовнішні жорсткі диски, насамперед, розраховані на збільшення пам’яті конкретного комп’ютера, а їхня максимальна ємність зазвичай набагато вища, ніж у портативних моделей. Вони мають досить пристойні габарити і чималу вагу, а в конструкції подібних накопичувачів зазвичай передбачені спеціальні ніжки для їх встановлення на столі.

Яскравий приклад стаціонарного жорсткого диска – WD Elements Desktop. Його ємність може досягати 18 Тбайт. Накопичувач важить трохи менше кілограма і має розміри 165,8 х 135 х 48 мм, а на його основі передбачені вже описані нами ніжки.

Захист від зовнішніх впливів

Жорсткий диск – дуже крихкий пристрій, який може не пережити навіть найменший удар. І, якщо для внутрішніх або стаціонарних HDD це не має особливого значення, то портативні жорсткі диски обов’язково мають бути захищені від зовнішніх впливів.

Це розуміють багато виробників. І, наприклад, TRANSCEND StoreJet 25H3 пропонує 3-ступінчастий захист, що відповідає військовому стандарту MIL-STD-810G. Для цього в накопичувачі використовуються прогумований силіконовий чохол, внутрішній демпфуючий підвіс і міцний жорсткий корпус.

Швидкість обертання шпинделя

Від швидкості обертання шпинделя залежить швидкість читання і запису жорсткого диска. Але крім цього на неї впливають і швидкість позиціонування головки, і можливості його контролера. Іншими словами, цей параметр має значення тільки під час порівняння HDD одного і того ж виробника. І тут різниця у швидкості роботи дисків з 5400 і 7200 об./хв. дійсно може бути дуже великою, досягаючи дворазових значень. Однак при порівнянні накопичувачів різних виробників цей параметр не відіграє надто вже великої ролі.

Інтерфейс

Швидкість роботи сучасних жорстких дисків може досягати сотні мегабайт на секунду. Тому під час їх купівлі важливо звертати увагу і на використовуваний ним інтерфейс. Застарілий USB 2.0 з максимальною пропускною спроможністю 480 Мбіт/с вже не покриває можливості зовнішніх HDD, і може стати вузьким місцем, що обмежує швидкість його роботи.

Навпаки, можливості USB 3.2 Gen 2 з його 10 Гбіт/с явно надлишкові для будь-якого навіть найшвидкіснішого жорсткого диска і лише збільшують його вартість. Тому оптимальним вибором тут стане інтерфейс USB 3.2 Gen 1, що забезпечує пропускну здатність до 5 Гбіт/с.

Проблема в тому, що жорсткому диску необхідний не тільки інтерфейс для передавання даних, а й живлення. І якщо у випадку з внутрішнім HDD його живлення здійснюється безпосередньо від блоку живлення комп’ютера, то зовнішні жорсткі диски використовують для цього USB-порт. А моделі з USB 3.2 Gen 1 часто розраховані саме на підвищений струм до 0,9А і можуть відмовитися працювати, якщо ви підключите їх до USB 2.0 з його скромними 0,5А.

Максимальна швидкість Макс. напруга і струм USB 2.0 480 Мбіт/с 5В, 0,5А USB 3.2 Gen 1 5 Гбіт/с 5В, 0,9А USB 3.2 Gen 2 10 Гбіт/с 20В, 5А

Утім, у наш час це вже не має особливого значення – переважна більшість сучасних комп’ютерів, що працюють на

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ