Статті

Як вибрати якісний зарядний блок для смартфона

Share
Час читання: 3 хв.

Найбільш сумісною зі смартфоном є його оригінальна зарядка – найчастіше вона йде в комплекті або її можна докупити окремо. Якщо придбати оригінальне ЗП з якихось причин не виходить, купити можна і пристрій іншого виробника. Важливо лише те, щоб неоригінальна зарядка збігалася з оригіналом за кількома критеріями.

Параметри та потужність

Щоб неоригінальний пристрій працював так само ефективно, а сама зарядка була такою ж швидкою, необхідно вибрати відповідні технічні характеристики. Для цього потрібно знати параметри оригінального ЗП. Зробити це можна такими способами:

  • Переглянути наклейку з параметрами на оригінальній зарядці, якщо вона є під рукою.
  • Ознайомитись з характеристиками у технічній документації.
  • Перегляньте параметри на сайті виробника або одного з магазинів електронної техніки.
  • Переглянути фотографії зарядного пристрою в мережі (наприклад, відгуки або огляди інших користувачів).

Серед параметрів зарядного пристрою слід звернути увагу на рядок «Output». У ній вказані дві найважливіші характеристики: вихідна напруга (В) і сила струму (А). Якщо перемножити ці параметри, можна отримати потужність зарядного пристрою (W або W). Таким чином, при виборі неоригінальної зарядки для смартфона важливо пам’ятати:

  • ЗП з тими ж параметрами вихідної напруги та сили струму, що й у оригіналу, буде найбільше сумісно зі смартфоном, а значить забезпечить найбільш ефективну та безпечну зарядку.
  • Якщо потужність (Вт) неоригінального ЗП нижче, ніж у оригінального, швидкість зарядки також буде нижче, а телефон заряджатися довше.
  • Вища потужність (Вт) неоригінальної зарядки не зашкодить смартфону. Для цього в нього вбудовані контролери живлення, що пропускають лише ту потужність, яка потрібна смартфону для заряджання, тим самим не допускаючи перевантаження.

Швидка зарядка та її стандарт

Якщо в рядку “Output” вказано два набори параметрів (наприклад, “5.0V – 2.0A = 10W” та “5.0V – 6.0A = 30W”), це означає, що смартфон підтримує ще й швидку зарядку. Ця технологія дозволяє заряджати мобільний пристрій у рази швидше, проте й має свої нюанси. Важливо не тільки щоб потужність швидкої зарядки збігалася з оригіналом або була вищою. Вирішальне значення має стандарт технології. Практично кожен бренд смартфонів має свій стандарт швидкої зарядки, наприклад:

  • Adaptive Fast Charging (AFC) та Super Fast Charging (SFC) для смартфонів Samsung.
  • SuperCharge для смартфонів Huawei.
  • HyperCharge для пристроїв Xiaomi.
  • Швидка зарядка.
  • Dash Charge та інші.

Швидкі зарядки різних стандартів можуть бути несумісними між собою, тому вибирати ЗП потрібно за допомогою саме тієї технології, яку підтримує і сам смартфон. Інформацію про це також можна дізнатись з технічних характеристик.

При цьому важливо, що технологія швидкого заряджання сумісна в межах одного стандарту. Це означає, що зарядка з більш старим форматом, наприклад, стандарту Quick Charge зможе без проблем зарядити смартфон, який підтримує новий формат цього ж стандарту.

Ціна та виробник

Навіть якщо неоригінальне ЗП матиме всі параметри оригіналу, завжди є ризик нарватися на низькоякісний пристрій. Важливо звертати увагу на такі фактори:

  • Самого продавця купувати ЗП рекомендується лише в офіційному магазині, щоб знизити ризик нарватися на підробку.
  • На ціну зарядки — надмірно низька вартість найчастіше говорить про те, що пристрій підроблений.
  • На виробника необхідно переконатися, що компанія гідна довіри і має позитивну репутацію на ринку.
  • На сертифікати якості міжнародних організацій – на адаптері мають бути позначки якості, наприклад, ЕАС, UL, CSA, CE, ETL або деякі інші.
  • На гарантію якісні зарядні пристрої повинні мати гарантію хоча б 6-12 місяців. Якщо ЗП не підійде або зарядка буде занадто повільною, покупець зможе повернути його в магазин.

Таким чином, при виборі зарядного пристрою для смартфона необхідно звертати увагу на відповідний роз’єм, параметри (вихідна напруга (В), силу струму (А) та потужність (Вт або W)), швидку зарядку (її параметри та стандарт), а також загальну репутацію продавця, виробника та вартість пристрою.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024