Незважаючи на затримку холодів, літо все-таки настає, а за статистикою, в теплу пору року ми активніше користуємося смартфоном – більше гуляємо, частіше фотографуємо, дивимося карти і, звісно, ставимо собі запитання, як якомога швидше повернути життя акумулятору, що сів так невчасно. Як зробити це швидше, не нашкодивши його “здоров’ю”?
Ми звикли думати, що заряд акумулятора насамперед витрачається на мобільні додатки, які працюють. Фонові процеси, що приносять нам у долоньку потік даних, що постійно оновлюється, і нескінченні сповіщення, звісно, відповідають за левову частку активної роботи нашого міні-комп’ютера, і для швидкого заряджання їх краще вимкнути. Але крім цього, смартфон витрачає багато сил на свою первісну функцію – пошук і прийняття сигналу мобільного зв’язку. Що слабший сигнал, то швидше знижується заряд акумулятора. Отже, що кращий сигнал мобільного зв’язку в телефона в процесі підзарядки, то швидше заповниться акумулятор. Ну, а найоптимальніша дія для максимально ефективного заряджання: увімкнути режим літака – він, як відомо, блокує всі види сигналів, включно з дзвінками та звичайними повідомленнями. Мобільний пристрій у такому стані заряджається, в середньому, на 25% швидше.
Утім, переводити телефон у “літаковий” режим має сенс тільки в тому разі, якщо ви в цей час збираєтеся користуватися будь-якою з його “офлайнових” функцій – слухати музику, переглядати або редагувати фотографії, читати збережені тексти. Але якщо вам є чим зайнятися, поки телефон приєднаний до розетки, можна його просто вимкнути.
Усі смартфони, як переважна кількість усіх сучасних мобільних пристроїв, працюють на іонно-літієвому акумуляторі. Цей вид акумуляторів довше служить і швидше заряджається, якщо не перегрівається. Перегрів – поняття відносне, і постійно тримати смартфон у комфортних для нього 15 градусах за Цельсієм неможливо, проте можна слідкувати за тим, щоб уникати додаткових чинників нагрівання, які ми створюємо самі. Особливо це актуально в теплу пору року.
Роль чохла в житті смартфона суперечлива: з одного боку, це захист від механічних ушкоджень, які чатують на нього на кожному нашому кроці, з іншого – задушлива оболонка, через яку він нагрівається і сильніше, і швидше. Хорошим рішенням буде знімати чохол хоча б на час заряджання: акумулятор, наскільки це можливо, “охолоне” і зарядиться дещо швидше.
Через usb-порт від комп’ютера чи в машині смартфон заряджається значно повільніше, ніж від стандартного кабелю та розетки. Те саме стосується і асортименту бездротових зарядних пристроїв, які зараз стають дедалі поширенішими серед останніх моделей смартфонів.
Рано чи пізно ми забуваємо адаптер для зарядки смартфона вдома, вирушаючи в поїздку, губимо його десь дорогою або просто опиняємося без нього там, де потрібно терміново підзарядитися тут і зараз. І хоча ларьків у переходах стало значно менше, купити нову “зарядку” на бігу нескладно. Але як часто ми думаємо: візьму зараз найдешевшу, а потім знайду хорошу, “рідну”. Помічали, що від дешевого зарядного пристрою смартфон заряджається повільніше? Різниця в якості між двома кабелями може бути величезна і може зіграти таку ж величезну роль у функціонуванні акумулятора улюбленого пристрою.
Насамкінець, нагадуємо власникам пристроїв не нехтувати вивченням всіляких налаштувань, особливо тих із них, які стосуються споживання даних і використання енергії. Покорпев над ними одного разу, можна істотно поліпшити працездатність свого смартфона, продовживши якість і тривалість життя його акумулятора. Акумулятор, що швидко заряджається і справно служить, – запорука нашого спокою, безтурботності та гарного настрою.
Motorola нарешті випустила стабільне оновлення Android 15 для Edge 50 Pro. Прошивка важить майже 1,8…
«Київстар» презентував оновлену тарифну лінійку, запропонувавши нові варіанти для користувачів пакетів «Все разом» та абонентів…
Некомерційна організація Encode запросила дозвіл подати заяву на підтримку позову Ілона Маска про зупинення комерціалізації…
Samsung Galaxy Z Flip7 стане першим складним пристроєм компанії, який отримає фірмовий чипсет Exynos. Про…
Південнокорейська промисловість має намір створити Корейську компанію з виробництва напівпровідників (KSMC), аналогічну тайванській TSMC, для…
YouTube тестує нову функцію на Android: "плаваючу кнопку дії" (FAB) з написом "Відтворити що-небудь". Ця…