Сплячий режим чи глибокий сон, який варіант вибрати

UPG

Режим сну — це режим енергозбереження, який можна порівняти з поставленим на паузу фільмом. Усі дії на комп’ютері припиняються, всі відкриті документи та програми поміщаються в пам’ять ПК, а комп’ютер переходить у режим зниженого споживання енергії. Технічно пристрій залишається увімкненим. Ви можете швидко відновити нормальну роботу на повну потужність протягом декількох секунд.

Режим сну корисний, якщо треба відволіктися від роботи на короткий час.

Режим глибокого сну схожий на сплячий режим, але зберігає відкриті документи і запущені програми не в оперативній пам’яті, а на диску, що дозволяє комп’ютеру максимально знизити енергоспоживання.

Як тільки ПК знову ввімкнеться, він відновить усі перервані процеси. Просто для цього потрібно трохи більше часу, ніж у сплячому режимі.

Використовуйте режим глибокого сну, якщо ви не будете використовувати ноутбук протягом тривалого часу, але не хочете закривати документи.

Що таке гібридний режим сну?

Гібридний сплячий режим є комбінацією режимів сну і глибокого сну, призначену для стаціонарних комп’ютерів. Він поміщає всі відкриті документи та програми в пам’ять та на жорсткий диск, а потім переводить комп’ютер у режим зниженого енергоспоживання, що дозволяє швидко вивести комп’ютер зі сплячого режиму та відновити роботу. За замовчуванням гібридний режим сну включений у Windows на настільних комп’ютерах і відключений на ноутбуках. Гібридний режим сну корисний для настільних комп’ютерів у разі відключення електроенергії. Коли живлення відновиться, Windows зможе відновити роботу з жорсткого диска.

Як перевести комп’ютер у сплячий режим або режим глибокого сну

Щоб отримати доступ до параметрів глибокого сну та глибокого сну у Windows 10 або Windows 11, відкрийте меню «Пуск» і натисніть піктограму живлення. Параметри “Гібернація” та “Сплячий режим” будуть в меню поруч із “Вимкнути” та “Перезавантаження”.

Якщо ви не бачите параметр «Сплячий режим», це за замовчуванням приховано. Хороша новина — увімкнути режим сну можна кількома клацаннями миші.

Натисніть Windows+I, щоб відкрити меню «Налаштування», виберіть «Система».

Відкрийте розділ «Живлення та режим сну» на лівій навігаційній панелі і, нарешті, «Додаткові параметри живлення» в нижній частині вікна.

У меню в лівій частині вікна виберіть пункт «Дії кнопок живлення» та налаштуйте потрібні дії під час переходу комп’ютера до сплячого режиму.

Якщо у вас не вдасться поставити галочку в чек-боксі «Режим глибокого сну Відображати в меню завершення роботи», клацніть по рядку «Зміна параметрів, які зараз недоступні».

Тепер при виборі меню параметрів електроживлення ви побачите потрібний вам пункт конфігурації електроживлення: «Гібернація». Клацніть по ньому, і Windows збереже всі процеси на диску, повністю вимкнеться і чекатиме, поки ви повернетесь до роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я