Статті

Смартфони з 24 ГБ ОЗП – навіщо так багато

Share
Час читання: 3 хв.

Параметри смартфонів стають дедалі переконливішими – у 2023 році почали з’являтися пристрої з оперативною пам’яттю об’ємом 24 ГБ. Розповімо, навіщо смартфону стільки ОЗП і на що вони здатні.

Оперативна пам’ять у смартфоні – один із головних параметрів, який відповідає за його продуктивність. Від нього залежить наскільки плавно і швидко працюватиме мобільний пристрій, скільки додатків може функціонувати одночасно, а також наскільки вимогливі ігри зможуть бути запущені на смартфоні без гальм і підвисань.

Для стабільної роботи смартфона цілком достатньо 2 ГБ оперативної пам’яті, які забезпечать одночасний запуск 2-3 невимогливих додатків (месенджер, пошта, плеєр тощо). Якщо модель оснащена 4-6 ГБ ОЗП, то смартфон впорається і з більшістю мобільних ігор хоча б на низьких або середніх налаштуваннях графіки, а його можливості мультизадачності будуть вищими. Геймерські смартфони найчастіше оснащують 8-12 ГБ оперативної пам’яті, в рідкісних випадках це значення збільшують до 16 ГБ – такі пристрої здатні запускати вимогливі онлайн-ігри на високих налаштуваннях графіки.

Однак виробники смартфонів не зупинилися і на цьому, тож у 2023 році почали анонсувати мобільні пристрої з помітно розширеним об’ємом ОЗП – оперативну пам’ять у деяких новинках збільшили до 24 ГБ. При цьому йдеться лише про фізичну оперативну пам’ять. Це означає, що всі 24 ГБ ОЗП будуть спочатку доступні користувачеві. Декількома роками раніше компанія ZTE вже випускала смартфон з таким об’ємом оперативної пам’яті, однак фізичної ОЗП з 24 ГБ було тільки 18 ГБ – інші 6 ГБ оперативної пам’яті були віртуальними і додавалися за рахунок значного внутрішнього сховища.

Що вміють смартфони з оперативною пам’яттю 24 ГБ?

Новинки 2023 року з оперативною пам’яттю в 24 ГБ не використовують розширення ОЗП за рахунок внутрішньої пам’яті, весь об’єм доступний відразу без використання додаткових функцій.

Наявність такого значного обсягу ОЗП у смартфоні має одразу кілька переваг:

  • Поліпшення мультизадачності. Кількість одночасно запущених додатків на смартфоні залежить від кількості його оперативної пам’яті. Кожен із додатків для роботи “резервує” частину ОЗП. Якщо оперативної пам’яті починає не вистачати для функціонування всіх запущених програм, то деякі з них починають вивантажуватися з пам’яті. Якщо застосунок вивантажився, він усе ще відображатиметься в диспетчері завдань телефона. Однак під час натискання на нього додаток почне завантажуватися заново, а не запуститься з того місця, на якому минулого разу зупиниться користувач. Якщо ж на телефоні велика кількість ОЗП, то і кількість додатків, які зможуть працювати одночасно без вивантаження з пам’яті, буде значно вищою.
  • Запуск більш вимогливих ігор на високих налаштуваннях графіки. Смартфони з 24 ГБ оперативної пам’яті не матимуть проблем із запуском будь-яких мобільних ігор. При цьому частота кадрів буде не тільки високою, а й стабільною, наприклад, 60 FPS у Genshin Impact і 90 FPS у PUBG Mobile.
  • Більше запущених вкладок у браузері. На смартфоні з 24 ГБ ОЗП мобільні браузери не будуть гальмувати через велику кількість відкритих вкладок.
  • Додаткові функції. Усі нові моделі з об’ємом оперативної пам’яті 24 ГБ позиціонуються як геймерські, тому доповнені й іншими особливостями: поліпшеною системою охолодження, геймерським підсвічуванням, розширеним ігровим режимом тощо.

Підвищений обсяг ОЗП впливає і на швидкість роботи смартфона в цілому. У комплекті зі значною оперативною пам’яттю компанії роблять наголос і на продуктивний процесор, тому смартфони з 24 ГБ забезпечують плавну і швидку роботу при будь-якому навантаженні.

Чи потрібен смартфон із 24 ГБ оперативної пам’яті? Навіщо так багато ОЗП?

Незважаючи на переваги смартфонів з великим об’ємом ОЗП, прагнути купувати телефон саме з 24 ГБ оперативної пам’яті необов’язково. Хоча виробники і прагнуть піднести ці новинки у вигляді унікальних геймерських пристроїв, їхня перевага над моделями з трохи меншим об’ємом ОЗП не настільки очевидна.

Різниця між смартфоном з 16 ГБ і 24 ГБ може виявитися незначною, оскільки обидва пристрої відмінно справляються як з одночасним запуском додатків, так і роботою вимогливих мобільних ігор. Більш того, на думку багатьох експертів, рекордна кількість ОЗП є тільки гучною цифрою, до якої хочуть привернути увагу виробники. Замість оптимізації смартфонів, деякі компанії просто додають додаткові гігабайти оперативної пам’яті, які на ділі можуть і не підвищувати продуктивність пристрою.

Таким чином, на даний момент смартфони з 24 ГБ оперативної пам’яті хоч і вирізняються високою продуктивністю, однак для мультизадачності і запуску вимогливих ігор відмінно підходять і моделі з об’ємом ОЗП 12-16 ГБ. Тому купувати новинки варто тільки якщо смартфони з меншим об’ємом оперативної пам’яті не справляються з потребами користувачами.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    YouTube тестує новий формат для довгих відео, подібний до Shorts

    YouTube активно тестує новий формат перегляду довгих відео, який нагадує популярний сервіс Shorts. Після прокрутки…

    14.11.2024

    Counter-Strike 2: Valve оновила Train, додала нові мапи та поліпшила Overpass

    Counter-Strike 2 продовжує радувати фанатів оновленими версіями культових карт. Нещодавно в гру повернулася улюблена всіма…

    14.11.2024

    Apple розширює свою лінійку продуктів для розумного будинку

    Apple планує розширити свою присутність в індустрії розумного будинку шляхом розробки нової камери з програмним…

    14.11.2024

    Смартфон Nothing Phone (2a) Plus Community розкупили за 15 хвилин

    Компанія Nothing представила лімітовану версію смартфона Phone (2a) Plus Community Edition наприкінці жовтня. Що ще…

    14.11.2024

    OpenAI розробляє АІ-агента для автоматизації роботи на комп’ютері

    Компанія OpenAI готує до запуску нового агента зі штучним інтелектом під кодовою назвою "Оператор", який…

    14.11.2024

    Названо 10 маловідомих функцій WhatsApp, які зроблять ваше спілкування ще зручнішим

    WhatsApp має купу корисних функцій, про які не всі знають, і які можуть реально зробити…

    14.11.2024