Неочевидні причини, чому ваш смартфон розряджається швидше

UPG

Виробники роблять все, щоб збільшити автономність смартфонів: у пристрої встановлюють потужні акумулятори, які потроху перевищують ємність в 5000 мА*год, оптимізується робота операційки навіть на недорогих пристроях. До того ж розробники заліза створюють енергоефективні процесори, здатні витрачати заряд практично і не висаджувати смартфон за добу. Здавалося б, що може бути не так, особливо, в тих випадках, коли телефон не використовується? Є кілька випадків, чому батарея сідає навіть якщо телефон лежить без діла: запам’ятовуйте і дивіться, як цього уникнути.

Чому смартфон розряджається в режимі очікування

Якщо смартфон працює у звичайному режимі та має прийнятний рівень сигналу мережі, то заряд витрачається як завжди. Варто вам опинитися там, де мережа почне поперемінно зникати, відсотки акумулятора зникають швидше . Справа в тому, що при підтримці сигналу споживається в кілька разів більше енергії, ніж у звичайному режимі, навіть якщо ви не користуєтесь телефоном.

При поганому сигналі мережі часто смартфон перемикається з LTE на 3G або з 3G на Edge, що забирає багато заряду. Зазвичай таке відбувається в дорозі, коли оператор закінчує зону покриття при віддаленні від базової станції або стабільному підключенню заважає рельєф. Кращий спосіб заощадити заряд, коли немає мережі – включити авіарежим або вибрати в налаштуваннях смартфона кращий тип підключення 2G/EDGE/E, який є навіть у найвіддаленіших районах.

Чому розряджається вимкнений телефон

При тривалому невикористанні запасного смартфона в більшості випадків ми повністю відключаємо його, щоб зайвий раз не розряджати і намагатися зберегти батарею в ідеальному стані . Але виходить все інакше: при включенні через деякий час з’ясовується, що замість 100% у нього залишилося значно менше заряду. У чому річ і чому вимкнений телефон розрядився ?

Виявляється, що у вимкненому пристрої зберігається контур протікання струму, через що невелика частина енергії витрачається на підтримку працездатності смартфона. Деякі модулі відключаються не повністю і витрачають енергію, наприклад, на роботу дати та часу. При цьому витрачається лише невелика частина заряду, але в розрізі певного часу він виглядає переконливо. Впливає ще й те, за якої температури зберігається смартфон — дуже низька або висока можуть вплинути на стан батареї, прискоривши її розряд навіть у вимкненому стані.

Смартфон неправильно показує заряд батареї

Напевно, ви помічали, що іноді смартфон довго не розряджається зі 100% або ж заряд починає зникати швидше, втрачаючи по кілька відсотків за один раз. Вся проблема в тому, що алгоритми операційної системи не точно визначають стан батареї та часто переоцінюють його. Через цю особливість здається, що в якийсь момент смартфон розряджається швидше або, навпаки, повільніше, хоча на ньому запущені енергоємні програми.

На це ще й впливає стан акумулятора , який згодом піддається хімічному старінню. Через підвищене навантаження з часом батарея вже не може видавати потрібну напругу, і контролер живлення може неправильно визначити заряд. Сподіватися на нього не варто: краще заздалегідь увімкнути режим економії батареї, щоб продовжити роботу смартфона.

Що робити, якщо розряджається смартфон на зарядці

При підключенні смартфона до «нерідного» адаптера або ПК найчастіше відбувається дивна ситуація – батарея заряджається у зворотний бік ! Тобто індикатор відображає, що заряджання йде, але насправді відсотки акумулятора зникають. Як таке можливо?

  • Смартфон витрачає більше енергії, ніж отримує. Наприклад, при запущених іграх та завантаженні контенту. Вирішити це можна, закривши програми і відклавши смартфон на час або вибравши потужніший адаптер для зарядки.
  • Батарея розряджається під час заряджання через високу температуру. Коли смартфон сильно нагрівається, система призупиняє процес, хоч відображається відповідний індикатор. Потрібно лише дати пристрою охолонути і зняти чохол.
  • Смартфон заряджається від невідповідного адаптера. Наприклад, він за замовчуванням має низьку потужність або вона обмежена через те, що призначена для іншого смартфона. Цим люблять балуватися деякі виробники, які встановлюють власні стандарти швидкої зарядки.

І не забувайте про простіші причини, чому смартфон не заряджається – це бруд, що потрапив у роз’єм Type-С. Почистити його можливо, але це потрібно максимально обережно, щоб не пошкодити контакти, наприклад, за допомогою такого спеціального набору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я