Нещодавно я поспілкувався зі своїм колегою по цеху, який працює експертом з безпеки в одній великій федеральній компанії. Нещодавно вони підготували буклет для співробітників, в якому написані корисні поради для співробітників про те, як безпечно зберігати особисті дані на смартфоні. Більшість порад присвячено користувачам Android, але й щасливі власники iPhone можуть почерпнути для себе кілька корисних тез.
А ви поки що підпишіться на мій блог і поставте лайк!
Оновлення операційної системи – це не тільки цінний хутро отримання нових функцій і поліпшення роботи смартфона, а й підвищення безпеки пристрою загалом. Річ у тім, що крім звичайних користувачів, є зловмисники, які шукають різні вразливості в програмному забезпеченні, щоб використовувати чужий пристрій для своїх цілей. Цілі можуть бути різними – від використання гаджета в ролі проксі-шлюзу, до крадіжки персональних даних і банківських карт.
Розробники операційної системи постійно моніторять такі вразливості і дуже швидко випускають “заплатки” – оновлення, які закривають “дірку” в ПЗ смартфона. Тут же варто додати, що використання морально застарілого смартфона, який не підтримує оновлення для актуальних версій Android, небезпечне. Якщо вразливість є, то ніхто її вже усувати не буде.
Власникам iPhone така ж порада – не ігноруйте оновлення iOS, хоч у ній вразливостей менше, але це не означає, що їх може не бути.
Хоч і сучасна операційна система має хороший захист, це не означає, що антивірус не потрібен. Особливо, якщо ви не є просунутим користувачем і любите встановлювати застосунки зі сторонніх джерел. Найкраще для цієї мети використовувати вітчизняний платний антивірус, який враховуватиме менталітет фішингу російського хакера. Також не варто відключати вбудований захист у смартфоні – краще, щоб усі параметри були за замовчуванням.
Крім розблокування за відбитком пальця або за допомогою зображення обличчя, є можливість активувати пристрій за допомогою пароля або пін-коду. Не варто використовувати занадто прості комбінації – були випадки, коли смартфон могли віддалено зламати, тільки ввівши код.
Також варто звернути увагу і на акаунти, на які налаштована синхронізація даних. Тут потрібно використовувати двофакторну авторизацію. Бажано не зберігати паролі на акаунтах, а вводити їх щоразу знову.
Безкоштовні та маловідомі VPN не несуть жодної користі власнику, а навпаки можуть займатися своїми справами на вашому пристрої. Як мінімум, будуть використовувати ваш девайс для своїх цілей (можливо, незаконних), як максимум – можуть красти ваші персональні дані. Для захисту даних найкраще використовувати хороший платний VPN, благо вони сьогодні не дорогі і всі інтуїтивно прості для розуміння.
У Android-смартфонів є можливість завантаження застосунків зі стороннього ресурсу за допомогою скачування .apk файлу. Як правило, під час встановлення такого додатка захист смартфона не гарантує вам, що ця програма безпечна. Використовуйте такий варіант отримання додатків тільки в крайньому разі. Пам’ятайте, що нормальний розробник обов’язково матиме обліковий запис у Google Play або інших магазинах додатків. А завантажити потрібну програму зі стороннього ресурсу можуть пропонувати здебільшого зловмисники.
Пам’ятайте, що якщо потрібного вам застосунку немає в Google Play, то крім нього є ще кілька магазинів застосунків, таких як AppGallery або RuStore. Магазини застосунків хоч якось перевіряють код перш, ніж програма з’явиться на вітрині.
Якщо в громадських місцях (кафе, вокзал) в принципі можна довірити свій смартфон Wi-Fi мережі, то точно не варто підключатися до невідомих точок. За певних налаштувань або застарілої ОС на смартфоні, таке підключення може призвести до врахування даних або злому пристрою.
Усі паролі, які ви вводите для своїх акаунтів, краще не зберігати в браузері або в застосунку. Найкраще постійно набирати пароль або ж використовувати надійний менеджер паролів із двоетапною авторизацією. Буде ідеально, якщо ви зберігаєте коди доступу на одному пристрої, а користуєтеся іншим.
Сюди ж і відносимо дані банківських карт – не варто зберігати цифри у відкритому доступі. А для операцій в інтернеті найкраще випустити віртуальну банківську карту.
Ваш смартфон – це тільки ваш особистий гаджет. У разі, якщо вам потрібно дати свій пристрій іншій людині, то краще використовувати спеціальний гостьовий режим, у якому ваші дані та конфіденційна інформація будуть надійно захищені.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…