Названо функції iPhone, Apple Watch і AirPods, про які Apple не розповіла на презентації

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

12 вересня Apple провела щорічну презентацію гаджетів. Івент багатьох не вразив – смартфони не сильно змінилися, легендарного One more thing толком і не було. Але дещо цікаве залишилося за лаштунками Театру Стіва Джобса.

Повертаємося з традиційним матеріалом і зриваємо покриви.

Реклама

Королівський iCloud+ за 30К на рік

iCloud – дуже зручний хмарний сервіс. Маєш мало пам’яті на смартфоні та багато фотографій чи відео – підключи платний “айклауд” і забудь про проблеми. Цього року в Apple запровадили два нові тарифи з орендою 6 і 12 Тбайт у хмарі. Тільки не сказали, скільки це коштуватиме. Прояснюємо – тариф 6 Тбайт обійдеться в 29,99 доларів на місяць, 12 Тбайт коштуватимуть 59,99 баксів. Тобто на рік за максимальну підписку доведеться заплатити 720 доларів, або близько 30 тисяч гривень.

Багато, але 99% користувачів стільки пам’яті не потрібно. А ось відеографам і людям, які зберігають гігантську бібліотеку з медіа, тарифи можуть стати в пригоді.

Нові рингтони

Глобально бібліотеку з рингтонами не змінили, але деякі звичні мелодії оновили. У фінальній збірці iOS 17 ентузіасти виявили 20 свіжих композицій. Причому змінили всі – за словами журналістів, нові рингтони мають більш яскраву тактильну віддачу, ніж старі. Зрозуміло, всі мелодії будуть доступні навіть на старих телефонах Apple.

Розумний акумулятор

Відомо, що для продовження ресурсу батареї смартфона бажано тримати заряд батареї в межах 30-85%. Але в реальних умовах вчасно зняти апарат із зарядки складно, також багато хто підключає девайс до дроту на ніч. В iOS 17 виявили можливість встановлювати показник, до якого буде заряджатися iPhone. Якщо не активувати це налаштування, то при підключенні дроту на екрані з’явиться напис, що телефон зарядиться на 100%.

Чудеса збільшення

Камера в iPhone 15 Pro Max тепер має п’ятикратний оптичний зум – для порівняння, 15 Pro отримав тільки 3Х. Після презентації на сайті Apple з’явилися деталі: щоб запхати перископічний об’єктив у телефон, інженери придумали складну оптичну систему. Світло відбивається від чотирьох дзеркал і потрапляє на сенсор. Цікаво подивитися, як швидко працюватиме оптичний зум у новому флагмані.

Зворотна зарядка

В iPhone немає зворотної бездротової зарядки, хоча ця опція присутня практично у всіх Android-флагманах року так з 2019-го. Мабуть, щоб продати нам нові смартфони, в компанії оголосили про функцію зворотної зарядки через дріт. Тепер можна зарядити навушники AirPods або годинник Apple Watch, якщо підключити кабель USB-C-USB-C або USB-C-Lightning до iPhone 15.

Це здорово, але ідея зворотної Qi-зарядки – коли потрібно просто покласти навушники або годинник на задню кришку смартфона – нам подобається більше.

Допомога на дорозі

Минулого року Apple додала функцію супутникового зв’язку, через яку власники пристроїв серії iPhone 14 можуть викликати собі допомогу в локаціях, де зв’язок не ловить. Цього разу компанія тихо додала опцію допомоги на дорогах Roadside Assistance. Тепер водій, у якого спустило колесо, поламався двигун або скінчився бензин, через супутники може викликати механіків або евакуатор. Сервіс надає компанія ААА, можливість виклику має будь-який власник iPhone 14 або iPhone 15.

Roadside Assistance виявиться безплатною для власників усіх нових смартфонів Apple протягом двох років (послуги ААА – роботу фахівців, пальне та інше – доведеться оплачувати окремо). Але сервіс працює тільки в США.

Низька швидкість

На жаль, в iPhone 15 і 15 Plus швидкість USB-C обмежили 480 Мбіт/с – така ж була в Lightning-айфонах. Швидкість стандарту USB 3.0 – до 10 Гбіт/с – працює тільки в “прошках”.

Та й то, для досягнення максимальної швидкості передавання даних (наприклад, у разі перенесення великого обсягу фото або відео з телефона на комп’ютер) потрібно купити метровий кабель Thunderbolt 4 Pro за 70 доларів або 1,8-метровий за 130 баксів. Тобто для апгрейду користувачам iPhone 15 Pro і 15 Pro Max доведеться викласти щонайменше 70 баксів.

8 Гбайт у Pro і Pro Max

8 Гбайт – рекордний показник оперативної пам’яті для смартфонів Apple, але стільки ОЗП вбудували тільки в iPhone 15 Pro і 15 Pro Max. При цьому порівняно з минулим роком нові флагмани не подорожчали, але мінімальний “про макс” обійдеться вже в 1199, а не в 1099 баксів, як раніше. Усе через те, що в Apple залишили тільки варіанти з 256 і 512 Гбайт, а також 1 Тбайт. Стартовий 15 Pro має 128 Гбайт у базі.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ