Експерти розповіли, як безпечно користуватися громадськими безкоштовними мережами Wi-Fi

UPG

Іноді буває так, що нам терміново потрібно підключитися до громадської мережі. Але потрібно вдатися до певних заходів безпеки, щоб не позбавити себе можливості…

Підключитися до безкоштовних мереж Wi-Fi сьогодні можна абсолютно скрізь – у громадських місцях, у магазинах, кафе, на зупинках, у громадському транспорті. Але от наскільки це є безпечним для нашого пристрою?

Для початку слід перевірити мережу. Не варто підключатися до невідомих точок Wi-Fi. Якщо ви перебуваєте в громадському місці, уточніть у працівника, як називається точка доступу. Кібершахраї можуть створювати фейкові мережі.

Для безпеки краще використовуйте VPN-сервіси.

Не забувайте про антивірусні програми, які попереджатимуть про підозрілі громадські точки доступу.

Вручну підключайтеся до громадських мереж Wi-Fi. Вимкніть функцію автоматичного підключення.

Якщо ви не користуєтеся в конкретний момент мережею Wi-Fi, вимкніть цю функцію на пристрої.

Вимкніть функцію спільного доступу до файлів через локальну мережу на всіх пристроях. При підключенні до громадського Wi-Fi вони можуть стати доступними зловмисникам. Перевірити у Windows, чи ввімкнено доступ, можна так: “Панель керування – Мережа та Інтернет – Центр мережевих підключень і спільного доступу – Додаткові параметри спільного доступу”. На Mac налаштування спільного доступу до файлів здійснюються в меню “Apple – Системні параметри – Спільний доступ”.

Виробіть правило не використовувати загальнодоступні мережі Wi-Fi для обміну конфіденційною інформацією, як-от фото та відео, а також для заходу в банківські додатки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я