Як зробити бекап комп’ютера, телефону та сайту

UPG

Пропонуємо убезпечити ті дані, які у вас уже є – наприклад, увімкнувши резервне копіювання на комп’ютері та телефоні.

Як зробити бекап Windows

Щоб налаштувати резервне копіювання Windows 10, перейдіть у меню “Пуск”, виберіть “Службові”, потім “Панель управління”. У розділі “Система і безпека” знайдіть посилання “Збереження резервних копій файлів за допомогою історії файлів” і дотримуйтесь інструкцій і підказок системи.

Для більш просунутих користувачів, яким потрібні додаткові можливості резервного копіювання, можна спробувати використовувати безкоштовні сторонні програми, такі як Dism++, Macrium Reflect, Aomei Backupper.

Резервне копіювання MacOS

Функція резервного копіювання в MacOS називається Time Machine і знаходиться в системних налаштуваннях. Однак, якщо резервне копіювання Windows містить повний стан системи та програм, то MacOS копіює тільки користувацькі файли, а для відновлення операційної системи та встановленого програмного забезпечення потрібне встановлення з нуля.

Для створення повноцінного резервного копіювання системи можна використовувати сторонні програми, як-от безкоштовний Disk Drill або платні SuperDuper! і Carbon Copy Cloner, у яких є пробні версії.

Як зробити бекап телефона Android

На Android можна увімкнути автоматичне створення резервних копій або зробити це вручну, перейшовши в налаштування → Google → Резервне копіювання. Резервна копія включатиме дані додатків, контакти, журнал дзвінків, налаштування телефону, повідомлення, фотографії та відео.

Резервне копіювання телефону стане в пригоді не тільки в разі втрати даних, а й під час переходу на новий пристрій, щоб заощадити час.

Резервне копіювання iOS

Ви можете створити резервну копію вашого iPhone у хмарному сховищі iCloud або локально на комп’ютері. Для створення резервної копії в iCloud на вашому iPhone перейдіть у Налаштування → [Ваше ім’я] → iCloud → Резервна копія в iCloud. Тут ви можете створити ручну копію або ввімкнути автоматичне створення резервних копій.

Щоб створити локальну копію на комп’ютері Mac, підключіть ваш iPhone за допомогою кабелю або по Wi-Fi. У бічному меню Finder виберіть ваш iPhone і у верхній частині вікна натисніть “Основні”, потім “Створити резервні копії всіх даних з iPhone на цьому Mac” і дотримуйтесь інструкцій. Також ви можете створити резервну копію на жорсткому диску комп’ютера під управлінням Windows, якщо у вас встановлено iTunes.

Резервне копіювання сайту

Сайт – це комплексна система, яку зазвичай використовують кілька людей. Втрата даних, пов’язаних із сайтом, може бути особливо болючою, тому важливо мати можливість їх резервування. Безліч хостинг-провайдерів пропонують автоматичне створення та зберігання резервних копій, включно з Reg.ru і GoDaddy, навіть на найдешевших тарифах.

Багато систем управління контентом (CMS), такі як Бітрікс, також надають засоби для резервного копіювання даних. На інших CMS, наприклад, WordPress, можна налаштувати резервне копіювання за допомогою плагінів.

Кілька порад щодо створення резервних копій

Перед вибором конкретного рішення для резервного копіювання переконайтеся, які дані воно зберігає. Деякі сервіси пропонують тільки резервне копіювання бази даних, тоді як інші можуть робити повний зліпок сайту. Виберіть те, що відповідає вашим потребам.

Обов’язково спробуйте створити тестову резервну копію і відновити дані з неї, щоб упевнитися, що ви зможете це зробити в разі реальної необхідності. Важливо перевірити, що відновлення даних можливе, щоб не виявити пошкоджені резервні копії, які неможливо відновити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я