Статті

Ноутбук або планшет із клавіатурою: що вибрати

Share
Час читання: 3 хв.

Вибір між планшетом із клавіатурою та ноутбуком тільки на перший погляд здається простим. Розбираємо їх найсильніші та найслабші сторони, щоб ви могли прийняти максимально усвідомлене рішення.

В історії мобільного ринку був момент, коли вважалося, що планшети приречені на вимирання і незабаром будуть заміщені компактними та легкими ноутбуками. Але цього так і не сталося, чому посприяли деякі великі виробники, які не махнули рукою на планшети в найскладніші часи.

У наш час планшет із чохлом-клавіатурою цілком може конкурувати з ультрабуком, а перед користувачами постало складне питання про вибір того чи іншого гаджета. Давайте розберемо, у чому плюси та мінуси кожного з них.

Докази на користь планшетів

Портативність . Це найочевидніший плюс будь-якого планшета. Як би не були малі сучасні ноутбуки, вони все одно виявляться більшими і важчими за планшет. Ви без проблем зможете взяти подібний гаджет на прогулянку, використовувати його в метро та у будь-якій поїздці.

Універсальність . Планшет і сам собою чудовий пристрій. Великий сенсорний екран дає можливість комфортно «подорожувати» інтернетом, читати книги, дивитися фільми та ролики на YouTube. Якщо вам знадобиться набрати текст, ви завжди зможете підключити до планшета QWERTY-клавіатуру. І це не кажучи про GPS-модуль планшета, що дозволяє перетворити його на зручний навігатор з великим екраном.

Автономність . Як правило, планшети «живуть» набагато довше за ноутбуки без підзарядки, і лише деякі лептопи можуть змагатися з ними в плані автономності.

Доступ в інтернет у будь-якому місці . Багато планшетів оснащуються власним LTE-модемом, що дозволяє отримати доступ в інтернет де б ви не знаходилися. Що стосується ноутбуків, то здебільшого вони обмежені звичайним Wi-Fi і можуть виходити в мережу тільки в прив’язці до роутера. Щоб обійти це обмеження, вам потрібно буде перевести свій смартфон в режим точки доступу або купити мобільний роутер. Погодьтеся, звучить не дуже зручно, а часом і надто затратно.

Камера . У будь-якому планшеті є як передня, так і головна камера. Звичайно, якість останньої не зрівняється з можливостями смартфонів, але вона дуже рятує при необхідності зробити фотографію якогось документа.

Стілус . Деякі планшети дають можливість використовувати стілус для рукописного введення тексту та малювання. І повірте, це дуже зручно.

Причини купити ноутбук

Доступ до звичних програм Windows . На Android та iOS немає багатьох спеціалізованих програм для Windows. А ті програми, які там є, найчастіше відрізняються набором функцій, інтерфейсом. Не сказати, щоб це «смертельна» нестача планшетів, але до такої особливості доведеться звикати, а, можливо, й обмежувати себе в чомусь.

Звична операційна система . Тим, хто звик працювати у Windows, буде складно перебудуватись на операційну систему Android. Незважаючи на декстопний режим, вона має масу своїх особливостей, до яких складно звикнути.

Вища продуктивність . Ми не сперечаємося, що багато планшетів оснащуються досить продуктивними чіпсетами. Але в середньому «по лікарні» вони все одно виявляться слабшими за ноутбуки. Звичайно, якщо не брати до уваги зовсім вже бюджетні моделі лептопів.

Можливості апрейду . Якщо власники ноутбуків часто можуть встановити більш ємний накопичувач і додати оперативної пам’яті, то користувачам планшетів доводиться задовольнятися установкою карткою пам’яті. І навіть ця можливість є не всі моделі таких гаджетів.

Більше інтерфейсів . Якщо сучасні планшети здебільшого обмежені портом USB Type-C або, вибач, Micro-USB для передачі даних і зарядки, то у ноутбуків зазвичай є і USB-порти для периферії і зовнішніх накопичувачів, і HDMI для виведення картинки на великий екран, та 3,5-мм аудіороз’єм для підключення гарнітури.

Більш зручна клавіатура . Чохол-клавіатура, безсумнівно, набагато зручніша за «рідну» екранну клавіатуру планшета, коли йдеться про набір великих обсягів тексту, але її ергономіка все одно гірша, ніж у ноутбуків. Клавіатури останніх зазвичай мають більш довгий хід клавіш з м’яким натисканням, часто оснащуються цифровим блоком клавіш і за рідкісним винятком використовують підсвічування, що дуже рятує при роботі в темряві.

Більш ємний накопичувач . У сучасні ноутбуки можуть бути встановлені твердотілі накопичувачі об’ємом і 500 Гбайт, і 1 Тбайт, і вище. Місткість внутрішньої пам’яті планшетів зазвичай обмежена 128 або 256 Гбайт, а моделей з накопичувачем на 500 Гбайт або 1 Тбайт не так багато, та й їх ціна дуже висока.

Ігри . Ні, звичайно, багато популярних тайтл є і під Android, і під iOS, а у таких ігор ціла маса шанувальників. Але ноутбуки таки більше підходять для ігор і за рахунок зручності керування, і завдяки своїй вищій продуктивності. Та й самих ігор під Windows незрівнянно більше.

Підсумки: що вибрати?

І у ноутбуків, і у планшетів з клавіатурою є маса переваг та недоліків, тому чітко порекомендувати якийсь один пристрій ми не можемо. І в результаті все залежить від того, навіщо вам потрібний цей гаджет.

Якщо вам достатньо лише відповідати на листи і використовувати браузери, особливого сенсу купівлі ноутбука немає. Але планшет навряд чи зможе замінити лептоп, якщо ви працюєте з великими обсягами текстів, граєте чи використовуєте спеціалізований софт. Не кажучи вже про рендеринг відео та інші ресурсомісткі завдання, з якими планшети однозначно не впораються.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024