Для чого потрібен віртуальний жорсткий диск

UPG

Віртуальний жорсткий диск – це файл, який використовується для емуляції фізичного жорсткого диска на комп’ютері або сервері. Останніми роками віртуалізація стала широко поширеною і використовується в різних сферах – як у простих користувачів, так і для побудови масштабованої інфраструктури для бізнесу.

У цій статті ми розглянемо кілька основних причин, чому віртуальні жорсткі диски необхідні і як вони можуть бути використані. Не забудьте підписатися на “Блог системного адміністратора” і поставити лайк.

Кілька операційних систем

Хоч і кілька операційних систем можна встановити на один жорсткий диск, але краще все-таки, щоб кожна ОС “жила” у своєму домі – на окремому, але віртуальному накопичувачі. Особливо це важливо для Windows і Linux на одному комп’ютері – кожна ОС на своєму віртуальному диску не заважатимуть одна одній.

Зручність роботи з даними

Дуже часто простий користувач ПК використовує поділ фізичного накопичувача на два логічних. На диску C встановлена операційна система і програми, а диск D використовується для зберігання файлів. Деякі користувачі йдуть далі – створюють ще диски для зберігання якоїсь специфічної інформації. Наприклад, на диску E зберігають фото, а на диску F відео.

За такою схемою можна створити логічний диск під будь-яке завдання. Плюс ще полягає в тому, що такі дані буде легко перенести, наприклад, на фізичний накопичувач. Міграція даних у такий спосіб буде зручнішою, ніж переносити файли через директорії чи окремі елементи.

Резервні копії

Керувати резервними копіями набагато простіше за допомогою віртуального диска. Наприклад, у вас на віртуальному диску зберігаються важливі дані. Кілька простих маніпуляцій і ви зможете підключити накопичувач до хмарного сервісу або ж до іншого джерела для зберігання даних, наприклад, до NAS. Налаштування автоматичної синхронізації дасть вам змогу зберігати резервні копії – дані йтимуть із логічного диска відразу на резервний.

Тестування ПЗ

Віртуальний жорсткий диск дає змогу створити розробнику віртуальне середовище для тестування програм. Можна створити відразу кілька віртуальних машин і тестувати свої розробки в декількох середовищах одночасно. Не потрібно кілька комп’ютерів – достатньо мати гарний потужний ПК з великим об’ємом постійної пам’яті.

Ізоляція даних

Логічний диск можна використовувати також для безпечної ізоляції даних, встановивши на нього відповідні права доступу. Зручно, якщо потрібно захистити дані від несанкціонованого доступу. За ідеєю, віртуальний диск можна зашифрувати і жоден вірус не зможе отримати з нього дані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я