Чим зручний вертикальний монітор для ПК

UPG

Ми звикли до горизонтальних моніторів, які під’єднані до настільних комп’ютерів. Мало хто знає, що існують і вертикальні монітори. Вони привабливі візуально, відрізняючись від звичного горизонтального формату. Але їхні переваги не обмежуються тільки зовнішнім виглядом.

Давайте розглянемо, в яких випадках краще використовувати вертикальний монітор, а в яких – стандартний горизонтальний.

Монітор – вертикальний екран – є звичайним горизонтальним монітором, який може бути перевернутий на 90 градусів для вертикальної орієнтації. Це досягається за допомогою налаштувань в операційній системі комп’ютера.

Налаштування вертикального монітора на комп’ютері з ОС Windows: клацніть правою кнопкою миші на робочому столі, виберіть “Параметри екрана”, прокрутіть вниз до “Орієнтації екран”, а потім змініть налаштування на вертикальну орієнтацію.

На комп’ютері з ОС macOS такі налаштування можна зробити через “Системні налаштування” в меню Apple. Натисніть і утримуйте клавіші Cmd + Option на клавіатурі та натисніть на значок “Монітор”. Потім виберіть налаштування 90° для вертикальної орієнтації.

У Linux процес налаштування вертикального монітора може трохи відрізнятися залежно від дистрибутива, але, як правило, можна знайти налаштування в розділі “Екран” або “Дисплей”.

Таким чином, звичайний монітор можна використовувати як горизонтально, так і вертикально, залежно від ваших уподобань, і налаштувати його відповідно до потреб вашої роботи.

ЧИМ ХОРОШИЙ ВЕРТИКАЛЬНИЙ МОНІТОР ДЛЯ КОМП’ЮТЕРА

Тепер, коли ви знаєте, що вертикальний монітор – це звичайний горизонтальний монітор, але перевернутий, давайте розглянемо його переваги та для яких завдань він може бути корисним.

Одна з основних переваг вертикальних моніторів – їхня популярність серед програмістів. Коди, з якими вони працюють, зазвичай довгі і складаються з коротких рядків. Завдяки вертикальному монітору можна переглядати більше фрагментів коду, що значно полегшує роботу.

Однак не лише програмісти можуть скористатися перевагами вертикального монітора. Люди, які багато пишуть, читають або редагують текст, також вважають за краще використовувати вертикальні монітори. Сюди входять автори, редактори, дослідники, студенти та навіть юристи!

Топові стримери також часто використовують вертикальні монітори для відображення чату, щоб було зручніше читати повідомлення під час трансляцій.

Насправді, будь-який користувач, який часто читає контент в інтернеті, може отримати користь від використання вертикального монітора. Вертикальна орієнтація дає змогу більш ефективно використовувати простір екрана і поліпшити читабельність тексту.

Таким чином, вертикальний монітор може бути корисним інструментом для широкого кола користувачів у різних сферах діяльності.

КОМУ МОЖЕ НЕ ПІДІЙТИ ВЕРТИКАЛЬНИЙ МОНІТОР

Графічним дизайнерам і фотографам, які часто працюють з фотообробкою, рекомендується дотримуватися класичної горизонтальної орієнтації монітора. Вертикальний монітор може обмежити перегляд і обробку зображень.

Якщо ви активно граєте у відеоігри або часто стрімите відеоконтент з вашого комп’ютера, то горизонтальний монітор надасть приємніший візуальний досвід для ігор і стрімінгу.

ВИСНОВОК

Вертикальні монітори, безумовно, корисні під час читання, друку та програмування, але оптимальним рішенням може бути комбінація вертикального і горизонтального дисплеїв. Багато користувачів віддають перевагу встановленню двох або трьох моніторів, де поруч із горизонтальним дисплеєм встановлюють також вертикальний.

Встановлення вертикального монітора просте – вам знадобиться тільки спеціальне кріплення. Навіть якщо ви не є програмістом або письменником, вертикальний монітор може бути корисним і зручним засобом для роботи з різними типами контенту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я