Чи варто залишати телефон на зарядці на всю ніч

UPG

Сучасні смартфони перевершують наші очікування практично за всіма параметрами, починаючи від продуктивності і закінчуючи функціональністю. Проте, довгостроковість роботи акумулятора і процес заряджання – це два аспекти, які не можна сприймати як належне, вони вимагають певної уваги з вашого боку.

Ймовірно, ви чули твердження про те, що тривале заряджання телефону може призвести до перезарядження і, більше того, до швидкого зносу батареї. Але чи є ці побоювання реальними або це всього лише черговий міф? І наскільки шкідливо залишати ваш смартфон заряджатися всю ніч? Давайте розберемося.

Ні, заряджати телефон протягом усієї ночі не небезпечно, оскільки сучасна електроніка обладнана безліччю систем безпеки. Проте рекомендується використовувати таку функцію, як адаптивна зарядка, яка уповільнює або відкладає заряд батареї в нічний час, щоб забезпечити довгострокове здоров’я вашого акумулятора. Щоб зрозуміти, чому це важливо, давайте розглянемо основний принцип роботи акумулятора смартфона.

Приготуйтеся. Зараз буде багато складного, але дуже пізнавального тексту:) Під час використання вашого смартфона і розрядки його літій-іонного акумулятора, позитивно заряджені іони переміщуються з анода на катод. Розряд акумулятора здебільшого означає, що ви перенесли (або використали) всі іони. Зарядка акумулятора змушує іони рухатися аналогічним чином, але у зворотному напрямку. Проте, акумулятор вашого смартфона не отримує електричний струм безпосередньо від мережевого адаптера для виконання цієї операції.

Більша частина сучасної електроніки – і, звісно ж, усі смартфони – містять інтегральні схеми керування живленням (PMIC), які розташовані між портом заряджання й акумулятором. Ці мініатюрні електронні пристрої по суті контролюють швидкість і подачу струму в батарею. Річ у тім, що кількість енергії, споживаної вашим телефоном, з часом зменшується, щоб зменшити навантаження (і, отже, зношування) на акумулятор. Ба більше, щойно акумулятор досягне 100% заряду, телефон повністю перестане отримувати живлення від настінного адаптера.

Таким чином, якщо ви тримаєте телефон під’єднаним до мережі зі 100% зарядом, він просто більше не буде заряджатися. Замість цього він буде споживати енергію від акумулятора доти, доки його рівень не впаде до 99% (або близько того). Потім описаний вище цикл просто повторюється, поки ви не вимкнете пристрій. Простіше кажучи, ви можете безпечно заряджати свої пристрої протягом ночі, не турбуючись про пошкодження їхніх внутрішніх компонентів.

Сучасні девайси автоматично припиняють споживати струм, щойно їхні батареї досягають 100% заряду. Але для продовження терміну служби акумулятора краще не доводити щоразу смартфони до 100% заряду.

Отже, нехай ви ніколи не зможете перезарядити акумулятор свого смартфона, залишати його на зарядці на всю ніч все-таки не варто. В електронній промисловості прийнято вважати, що літій-іонні акумулятори живуть найдовше, якщо рівень їхнього заряду становить від 20% до 80%. Зрозуміло, що контролювати цей діапазон щоразу в такому шаленому ритмі життя – це дуже незручно, але варто постаратися ставити телефон на заряджання, щойно рівень цього заряду опуститься до 20%, і не доводити смартфон до повного заряджання протягом дня.

До речі, багато смартфонів повідомляють про 100% заряд задовго до того, як вони перестануть отримувати живлення від мережі. Деякі оболонки Android, такі як One UI, також пропонують максимальну межу заряду (наприклад, 80%), щоб продовжити термін служби батареї.

Порада, як не пошкодити акумулятор смартфона, залишаючи його заряджатися на всю ніч

Відомо, що основним фактором, що скорочує термін служби літій-іонних батарей, є тепло. Для цього переконайтеся, що ваш смартфон перебуває в прохолодному і провітрюваному приміщенні під час зарядки. Наприклад, якщо тримати його між двома подушками, це може призвести до перегріву, зниження швидкості заряджання і скорочення терміну служби акумулятора. Бездротова зарядка хоч і зручна, але також виділяє багато тепла, тому використовуйте її економно, якщо ви хочете максимально продовжити термін служби батареї.

Тепло прискорює знос батареї, тому розгляньте можливість вимкнення швидкої зарядки на ніч або використання повільнішого адаптера.

Швидке заряджання смартфона зазвичай також збільшує тепловіддачу. З цією метою, можливо, варто замінити адаптер на повільніший (на 5 або 10 Вт). Цього, як і раніше, достатньо, щоб вранці прокинутися з повністю зарядженим смартфоном.

Цікавий факт! Samsung стверджує, що розробляє свої смартфони так, щоб зберігати до 95% загальної ємності акумулятора після двох років використання. Ймовірно, саме тому компанія є однією з найконсервативніших у плані технологій більш швидкого заряджання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я