Як дізнатися, чи шпигує за вами камера вашого смартфона

UPG

Думаєте, що камера вашого телефону шпигує за вами? Якщо так, то обов’язково перевірте налаштування конфіденційності на вашому пристрої. Фахівці також радять встановлювати антишпигунські додатки і регулярно “чистити телефон” від особистих фото, переносячи їх, наприклад, на персональний комп’ютер.

Виявляється, що і iPhone, і смартфон можуть бути інструментами стеження. Камера на телефоні може завдати нам неприємностей. На щастя, є спосіб легко перевірити, чи не шпигує за нами телефон.

Як перевірити, чи безпечна камера вашого телефону?

Теоретично існує ризик того, що хтось використовує камеру вашого телефона, щоб стежити за вами та шпигувати за вашим життям. Однак це непросто, адже такій людині спочатку доведеться мати доступ до вашого обладнання та встановити на нього необхідне програмне забезпечення, а потім віддалено запускати камеру.

Проаналізуйте дозволи додатків, встановлених на вашому телефоні, і подивіться, які з них мають доступ до камери. Для цього зайдіть у Налаштування – Конфіденційність – Доступ до камери (або просто вбийте в пошуковому рядку в налаштуваннях – Доступ до камери). Перейшовши в цю опцію, ви побачите список додатків, які можуть керувати вашою камерою. Переконайтеся, що там немає ніяких незнайомих вам програм.

Чи можуть стежити за вами сайти через камеру смартфона?

Доступ до камери можуть отримати і сайти, на які ви заходите. Однак без вашого дозволу це неможливо. Утім, на сучасних сайтах стільки сповіщень, що ненавмисно можна і дозволити. Але все можна виправити.

Якщо у вас телефон на базі Android, зайдіть у браузер і натисніть на 3 крапки в правому верхньому кутку. Виберіть “Налаштування”, а потім “Налаштування сайтів”. Вибравши опцію “Камера”, ви побачите список сайтів, які мають доступ до вашої камери і можуть шпигувати за вами. Небажані можете видалити.

Експерти також радять вам встановити антивірусний або антишпигунський додаток, вони можуть допомогти виявити шкідливе або шпигунське ПЗ, встановлене на вашому телефоні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я