Досі основна частина користувачів смартфонів і планшетів заряджає гаджети вночі, незважаючи на всі попередження про небезпеку.
Щоправда, ніхто толком сказати не може, що страшного може трапитися з батареями, зарядним і самим пристроєм, якщо під’єднувати його до електромережі ночами.
Користь чи шкода
Прихильники нічної зарядки можуть заперечити, що вночі інші тарифи на електроенергію, до того ж сучасні пристрої оснащені так званою “розумною” зарядкою.
Противники нічної зарядки стоять на своєму і розповідають про згубний вплив на пристрій тривалого перебування на ЗП, підключеному до електромережі.
Разом з цим можна почути стислий переказ старих інструкцій, що часта і тривала зарядка знищує акумулятор, скорочуючи його ресурс.
У чому правда
Правда в тому, що свій початок ці міфи беруть з тих часів, коли мобільні телефони оснащувалися в основному нікель-кадмієвими батареями, які “втомлювалися” і виходили з ладу дуже швидко.
Сучасні моделі живлять більш ефективні літій-іонні та літій-полімерні АКБ.
Але і не в цьому справа. Начинка сучасних гаджетів і зарядних пристроїв обладнана спеціальним контролером, що відповідає за живлення акумулятора і процес зарядки (якщо ЗП оригінальний).
Як тільки рівень зарядки акумулятора смартфона досягає 100 %, процес зарядки зупиняється. Тому перегрів виключений.
Протягом ночі гаджет, що працює, може “висаджувати” батарею, і тоді процес заряджання буде автоматично відновлюватися.
А так званий “ефект пам’яті” сучасним батареям не страшний.