Чи можна залишати телефон на зарядці на ніч

UPG

Досі основна частина користувачів смартфонів і планшетів заряджає гаджети вночі, незважаючи на всі попередження про небезпеку.

Щоправда, ніхто толком сказати не може, що страшного може трапитися з батареями, зарядним і самим пристроєм, якщо під’єднувати його до електромережі ночами.

Користь чи шкода

Прихильники нічної зарядки можуть заперечити, що вночі інші тарифи на електроенергію, до того ж сучасні пристрої оснащені так званою “розумною” зарядкою.

Противники нічної зарядки стоять на своєму і розповідають про згубний вплив на пристрій тривалого перебування на ЗП, підключеному до електромережі.

Разом з цим можна почути стислий переказ старих інструкцій, що часта і тривала зарядка знищує акумулятор, скорочуючи його ресурс.

У чому правда

Правда в тому, що свій початок ці міфи беруть з тих часів, коли мобільні телефони оснащувалися в основному нікель-кадмієвими батареями, які “втомлювалися” і виходили з ладу дуже швидко.

Сучасні моделі живлять більш ефективні літій-іонні та літій-полімерні АКБ.

Але і не в цьому справа. Начинка сучасних гаджетів і зарядних пристроїв обладнана спеціальним контролером, що відповідає за живлення акумулятора і процес зарядки (якщо ЗП оригінальний).

Як тільки рівень зарядки акумулятора смартфона досягає 100 %, процес зарядки зупиняється. Тому перегрів виключений.

Протягом ночі гаджет, що працює, може “висаджувати” батарею, і тоді процес заряджання буде автоматично відновлюватися.

А так званий “ефект пам’яті” сучасним батареям не страшний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я