Навіщо потрібен ІЧ-порт у смартфоні у 2023 році та як ним користуватися

UPG

Деякі технології здаються нам іноді безнадійно застарілими. При згадці інфрачервоного порту на телефоні багато наших читачів згадають, як передавали файли в шкільні роки. Смартфони важливо було тримати близько, не переміщати. А сам процес міг зайняти значну частину перерви. Але для чого сучасним гаджетам така застаріла технологія, коли існують швидші способи передачі даних? Сьогодні розповімо, навіщо на телефонах встановлюють ІЧ-порт і як ним користуватися.

Навіщо потрібен ІЧ-порт на смартфоні

Спочатку потрібно розібратися, що це таке. IrDA – комплекс протоколів, які потрібні для передачі інформації. Технологія реалізується через спеціальний світлодіод (датчик). А для самої передачі застосовують інфрачервоний діапазон світлових хвиль.

Раніше використовувалася технологія для передачі даних між телефонами. Але вона вичерпала себе, оскільки значно поступається сучасним способам передачі інформації через Wi-Fi, Bluetooth. Цей спосіб передачі файлів не тільки дуже повільний, а й менш безпечний. Тому ІЧ-порту знайшли інше застосування. Про нього розповімо трохи нижче.

Телефони на Андроїд

ІЧ – фішка сучасних гаджетів на Android. Але насправді інфрачервоний порт є далеко не у всіх смартфонів. У зовсім бюджетних моделей ІЧ порт зустрічається рідко. Що дешевша модель, то нижча ймовірність, що у неї буде такий вбудований модуль.

Якщо у вашому смартфоні є таке доповнення, то вам пощастило. За допомогою свого телефону ви зможете керувати технікою. Смартфон, оснащений ІЧ-модулем, перетворюється на пульт ДУ. У підсумку його можна підключити до телевізорів, приставок, плеєрів, проекторів та іншої техніки.

Важливо: не кожен телефон можна під’єднати до абсолютно будь-якого приладу. ТВ може не підключатися до конкретного застосунку, смартфону тощо. Перевірити, чи можливе підключення, необхідно самостійно. Також частиною техніки можна керувати тільки через спеціалізовані утиліти, які доведеться окремо ставити. Наприклад, для телевізора Panasonic потрібен софт “TV Remote Panasonic”. А для техніки Samsung – “Універсальний пульт Galaxy”.

А що з Айфонами?

ІЧ-порту в традиційному розумінні в Apple немає. Але в оновленій версії iOS (17) користувачам представили щось особливе – технологію NameDrop. Це схоже на AirDrop. Тільки тепер для обміну файлами між Айфонами використовується не Bluetooth, а надширокосмуговий доступ для підключення до іншого пристрою.

Користувачам достатньо активувати опцію, з’єднати два Айфони або iPhone та Apple Watch. І вибрані контакти, музика або фото тут же перемістяться на інший пристрій. Принцип нагадує стародавній спосіб передачі файлів через ІЧ-порт, тільки більш швидкий і безпечний.

Крім того, є ще одна відмінність нової технології від ІЧ-порту. Щонайменше з її допомогою поки що не можна керувати технікою.

Як перевірити, чи є ІЧ на телефоні

Зробити це можна кількома способами:

  • подивитися в інструкції або в описі на офіційному сайті;
  • оглянути корпус гаджета. Модуль має вигляд невеликої чорної крапки;
  • подивитися, чи немає спеціалізованого софту, який уже встановлений на телефоні. Наприклад, у Xiaomi є відразу завантажений “Mi пульт”.

Якщо порту немає, а перетворити на розумний пульт смартфон дуже хочеться, можна використовувати спеціальні зовнішні адаптери. Один популярний китайський магазин пропонує широкий вибір подібних гаджетів.

Усі їх можна поділити на 2 основні категорії за типом інтерфейсу. Перші підключаються до смартфона через Type-C, Micro USB, Lightning (підійдуть для Apple), другі – через роз’єм 3,5 мм. Другі набагато дешевші, але частіше ламаються.

Мобільні додатки для управління

Як було сказано вище, на частині смартфонів може бути попередньо встановлений додаток для управління технікою. Наприклад, у Xiaomi це “Mi Remote” або “Mi Пульт”. Підключити його просто. Потрібно:

  • зайти в саму програму;
  • погодитися з умовами використання;
  • зайти у свій акаунт – щоб зберегти підключення;
  • натиснути на кнопку “Додати пульт” – на екрані з’явиться 11 варіантів техніки, яку можна підключити;
  • вибрати варіант, що цікавить;
  • слідувати підказкам. Програма попросить увімкнути/вимкнути телевізор (наприклад), спробувати збільшити гучність за допомогою телефона. Це необхідно для підключення.

Що робити, якщо Мі-пульт не запрацював або жодного застосунку не було встановлено взагалі? Завантажити з магазину додатків універсальну утиліту. Важливо переконатися, що програма призначена не тільки для smart tv, а й для звичайних телевізорів. Називаються такі програми зазвичай подібно: Universal TV Remote, Universal TV Remote Control, ZaZa Remote, Universal TV Remote, Універсальний пульт для ТВ та інші.

Як приклад ми завантажили останній додаток. Він підходить як для smart tv, так і для звичайного. Програма одразу пропонує під’єднатися через WiFi до розумного пристрою або використовувати Ік-порт. Ми підключаємося до звичайного телевізора, тому натискаємо кнопку “використовувати ІЧ-порт”.

Після цього застосунок пропонує обрати марку ТБ і на екрані смартфона одразу з’являється пульт. Далі його потрібно спрямувати в бік свого телевізора і спробувати увімкнути. Якщо спрацювало, то софт можна використовувати для керування.

Чи є користь від ІЧ-порту в сучасному телефоні?

Задумка цікава. Виходить, що у ваших руках універсальний пульт від усієї техніки, яка є в будинку. Але бентежить, що не до всіх гаджетів можна під’єднатися або не завжди реально зробити це через один застосунок. Доведеться встановлювати їх кілька. У цьому разі пропадає сама суть задумки – спростити користувачеві життя. А ви використовуєте ІЧ-порт смартфона для управління домашньою технікою? Поділіться досвідом у коментарях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я