Чому швидко сідає акумулятор у смартфона

UPG

З проблемою акумулятора стикаються практично всі користувачі гаджетів. Спочатку той факт, що телефон став гірше тримати зарядку – не викликає серйозних проблем. Але через якийсь час власник помічає, що час автономної роботи смартфона скоротився вдвічі, а то й утричі.

Чому швидко сідає акумулятор у смартфона

Іноді винуватцем швидкої розрядки стає технічна несправність пристрою. В інших випадках – винні додатки, які витрачають багато енергії. Крім цього, часте використання вбудованих функцій смартфона й автоматичне визначення місця теж можуть впливати на тривалість роботи вашого гаджета.

Щоб вам було легше сприймати інформацію – нижче складено перелік найпоширеніших причин, які можуть бути причиною швидкої розрядки вашого пристрою:

 • Ємність акумулятора зменшилася через природний знос.
  Напевно, не варто говорити про те, що це якесь дивовижне відкриття. У кожного акумулятора є обмежений термін експлуатації, який рано чи пізно прийде в непридатність.
 • Температура зовнішнього середовища – нижче +5 ⁰C або вище +30 ⁰C.
  Помічали, що на морозі тривалість роботи вашого пристрою скорочується? Ймовірно, кожен стикався з цією проблемою. Річ у тім, що акумулятори не переносять сильне підвищення або зниження температури, від слова “зовсім”.
 • Яскравість екрана споживає досить багато заряду. Поряд з цим, можна додати, що зменшенню заряду також сприяє авто-повертання екрана і визначення місцезнаходження.
 • Несправність операційної системи або заліза.
  Через такі дефекти можуть не працювати окремі ресурсомісткі функції.
 • Зараження мобільними вірусами.
  Віруси є дуже поширеною проблемою. Сьогодні їх існує величезна кількість. І деякі можуть “під’їдати” заряд вашого акумулятора. Тому будьте вкрай уважні, коли встановлюєте додатки зі сторонніх ресурсів і завантажуєте будь-які файли на свій пристрій із мережі.
 • Фонові додатки.
  Найбільш “приємна” причина, тому що вирішується вона легше за інші. Додатки, які працюють у фоновому режимі, споживають стільки ж енергії, скільки й активні. Саме тому іноді може статися так, що телефон розрядився за кілька годин, з урахуванням того, що ви ним практично не користувалися.

Вирішення проблеми

Після того, як ви виявили причину швидкої розрядки вашого смартфона – необхідно перейти до її усунення. Деякі проблеми вирішуються за десять хвилин, з іншими ж – доведеться повозитися. У будь-якому разі – це питання можна вирішити, тому немає необхідності панікувати завчасно.

Природний знос

Знос акумулятора стає помітним після 1,5-2 років використання вашого смартфона. У цьому випадку рішення проблеми досить очевидне – необхідно провести заміну акумулятора. Ви можете зробити це самостійно (якщо він знімний) або віддати смартфон у руки майстра (якщо у гаджета суцільнометалевий корпус).

Температура

Якщо ваш смартфон сильно реагує на зниження або підвищення температури – заведіть собі за правило користуватися гарнітурою.
При цьому намагайтеся не піддавати свій гаджет різким температурним змінам. Таким чином, ви продовжите життя акумулятору.

Яскравість екрана

Екран телефону – одне з основних джерел споживання енергії. Що вища яскравість, то швидше ваш смартфон розряджатиметься. Використовуйте адаптивне підсвічування або встановіть яскравість не вище 50%.

Залізо

Іноді винуватцем швидкої розрядки акумулятора є несправне залізо або системні збої. У цьому випадку, єдиною вірною порадою буде – звернутися до фахівця. Самостійно вирішити проблему у вас не вийде, а ось нашкодити пристрою ви точно зможете.

Віруси

Очевидно, що для вирішення цієї проблеми необхідно знайти і видалити заражені об’єкти. Звичайно, іноді врятувати може тільки повне скидання пристрою. Але, якщо ситуація не запущена і пошкоджений лише один або кілька незначних файлів – допоможе звичайна чистка антивірусною програмою.

Фонові додатки

Витрачати ресурси АКБ можуть і додатки, які запустив сам користувач, але після того, як вони стали непотрібні, забув закрити.
Контроль над процесами, що активно споживають енергію, теж найкраще довірити спеціальним утилітам. Наприклад, таким:

 • Advanced Task Manager
 • Clean Master
 • Power Battery тощо.

До речі, у можливості більшості з них входить чищення системи від непотрібних файлів, охолодження процесора, оптимізація зарядки і низка інших завдань. Щоб підтримувати пристрій у порядку, одну з таких утиліт бажано використовувати постійно.

Висновок

Тепер ви знаєте основні причини, чому став швидко розряджатися акумулятор на телефоні.

Якщо вам не вдається усунути проблему самостійно – не тягніть час. Несіть смартфон у сервіс на ремонт. Ви маєте розуміти, що проблема сама собою не зникне, а батарея виробить свій ресурс набагато швидше, ніж при нормальній роботі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я