Позбутися таких вірусів дуже складно, а іноді взагалі неможливо, оскільки вони бувають вшиті на апаратному рівні.
Помічено тенденцію: вірусами заражені смартфони, що випускаються невеликими компаніями на замовлення великих брендів. Це найдешевші пристрої, які пропонуються вендорами за референсною схемою – тобто ту саму модель можуть випускати під різними назвами без будь-яких відмінностей.
Фахівці вважають, що кількість заражених смартфонів обчислюється десятками мільйонів. Помилки знайдено на пристроях щонайменше десяти виробників, ще близько сорока вендорів ставлять на свої апарати ПЗ, що є умовно шкідливим, тобто приносить дохід зловмисникам, не завдаючи шкоди користувачам (наприклад, показує рекламу).
У Китаї є чорний ринок шкідливого коду для смартфонів. Виробник може зібрати цілий набір вірусів, який буде інтегрований у прошивку на системному рівні. Вони надсилають і перехоплюють SMS-повідомлення та USSD-запити, підслуховують, підглядають, ведуть запис екрана, крадуть логіни та паролі, оформляють платні підписки та багато іншого.
Деякі віруси створюють із заражених смартфонів ботоферму, тобто використовують їхні ресурси для атак інших пристроїв. Позбутися шкідників не виходить навіть після скидання прошивки в заводських налаштуваннях. У деяких випадках допомагає встановлення іншої версії прошивки, але це навіть на 100% не рятує від вірусної активності.