Телефон швидко нагрівається: основні причини та що робити

UPG

Нагріватися може не тільки старий, а й щойно куплений телефон. Причиною цього є безліч чинників. Якщо смартфон сильно нагрівся, потрібно відразу ж перестати ним користуватися і дати охолонути. Інакше можуть пошкодитися мікросхеми і гаджету знадобиться серйозний ремонт.

Рівномірне нагрівання корпусу під час роботи смартфона не вважається проблемою, але якщо він стає дуже гарячим і це трапляється часто, необхідно вжити заходів.

Нормою для появи перегрівання є:

 • висока яскравість екрана;
 • тривале використання інтернету або відеоплеєра;
 • режим пошуку мережі;
 • відведення тепла від процесора через задню панель.

Про неполадки в роботі смартфона сигналізує:

 • нагрівання в режимі очікування або після вимкнення;
 • швидка розрядка;
 • перегрів окремих частин корпусу;
 • раптове зависання або відключення;
 • сильне нагрівання в режимі заряджання.

Грітися може не тільки смартфон, а й зарядний пристрій при підключенні до нього. Несправність може призвести до здуття батареї та деформації корпусу. Такий телефон не можна використовувати.

Чому телефон швидко нагрівається

Причин цієї проблеми може бути велика кількість. Спочатку слід виключити найочевидніші з них. Якщо це не допоможе, необхідно віднести телефон до сервісного центру або обміняти за гарантією.

Інтенсивна робота смартфона

Велика кількість активних додатків та ігор, робота GPS, Wi-Fi, Bluetooth або 4G створюють сильне навантаження на процесор. Від цього він витрачає багато енергії та виділяє велику кількість тепла. Що більше ядер у процесорі, то швидше смартфон нагріватиметься.

Застосунки з ненадійних джерел

Деякі програми мають недопрацьований код. Це призводить до нераціонального використання ресурсів системи та проблем у роботі пристрою, зокрема й швидкого нагрівання.

Зовнішні чинники

Залишили телефон біля батареї, забули на підвіконні під сонячними променями, будьте готові лагодити свій гаджет. До перегріву може призвести і щільний чохол із силікону, що перекриває вентиляцію.

Неправильна зарядка

Нагрівання пристрою провокує занадто довге заряджання телефону. Якщо ви залишаєте його підключеним до мережі всю ніч, то батарея швидко виходить з ладу, про що сигналізує її температура. Цьому ж сприяє неякісний зарядний пристрій.

Коротке замикання

Ця проблема супроводжується збоєм у роботі застосунків. Перевірте камеру, клавіатуру та інші програми, щоб переконатися в цьому. Якщо вони не працюють, то терміново вимикайте смартфон і несіть його до фахівців. До речі, коротке замикання найчастіше виникає через потрапляння під корпус вологи.

Збої в системі

Така проблема зустрічається у старих смартфонів або гаджетів, на які часто встановлюють і видаляють застосунки. Пам’ять від таких маніпуляцій засмічується, що дає збої в роботі системи. Як правило, крім інтенсивного нагрівання, смартфон починає працювати некоректно, не підтримуються окремі функції або не відповідають додатки.

Заводський брак

Ті смартфони, які нагріваються після першого використання так, що їх неможливо тримати, слід здати назад у магазин. Навіть найвідоміші фірми з виробництва цифрової техніки не можуть виключити ризик появи браку.

Сильний удар

Якщо ви коли-небудь упускали смартфон і, тим більше, якщо на ньому залишилися западини, він може почати перегріватися. Це свідчить про те, що пошкоджено процесор або батарею. З таким телефоном краще розлучитися.

Способи усунення несправності

Якщо ви відчуваєте, що дуже швидко (10-15 хвилин) після початку використання смартфона, він стає гарячим, а також виникають проблеми з додатками, скористайтеся такими порадами:

 1. Видаліть непотрібні додатки та очистіть пам’ять від старих файлів. Якщо ви любите на ньому грати, робіть перерви і давайте своєму гаджету охолонути.
 2. Коли ви не користуєтеся смартфоном, вимикайте GPS, Wi-fi та інші модулі. На ніч телефон можна вимикати або переводити в “Режим літака”.
 3. Не встановлюйте застосунки із зовнішніх джерел (сайтів, посилань, торрентів), якщо ви не впевнені в їхній якості та безпеці. Якщо вони у вас уже є, видаліть і перевірте систему на віруси.
 4. Не тримайте телефон на сонці, біля опалювальних приладів і не беріть із собою у ванну чи сауну.
 5. Якщо у вас силіконовий чохол, замініть його на тонкий з отворами.
 6. Купіть новий зарядний пристрій, під час підключення до мережі не використовуйте телефон і від’єднуйте кабель одразу після 100% зарядки.
 7. Якщо на смартфоні знімна батарея, витягніть її та перевірте на цілісність. За необхідності замініть на нову.

Невідкладні дії в разі перегрівання смартфона:

 • Вийдіть з усіх додатків і дайте телефону охолонути.
 • Перезавантажте його.
 • Якщо смартфон зависає або не працюють окремі функції, скиньте систему до заводських налаштувань.
 • Якщо смартфон перегрівається швидко і часто без очевидних причин, покажіть його фахівцям у сервісному центрі.

Стали помічати часте нагрівання корпусу смартфона, не залишайте це без уваги. У нормі корпус має теплішати, але не ставати гарячим. Якщо разом із цим з’явилися інші неполадки в роботі гаджета, його слід діагностувати та лагодити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я