Чи шкідлива швидка зарядка для акумулятора

UPG

Швидка зарядка стає стандартною функцією смартфонів, ноутбуків, планшетів і навіть електромобілів. Це зручно, насамперед тому, що економить час.

Так, функція вражаюча, але ходять наполегливі чутки, що її використання призводить до зниження терміну служби батареї.

Чи так це, давайте розберемося.

А що таке швидка зарядка?

Функція, яка дає змогу зарядити гаджет набагато швидше, ніж зазвичай. З огляду на те, що ми проводимо в гаджетах дедалі більше часу, і те, як дедалі складніше протриматися на одному заряді цілий день, складно переоцінити важливість швидкої зарядки.

До речі, у багатьох смартфонах функцію швидкого заряджання потрібно активувати. Інакше пристрій не зможе відреагувати на підвищену потужність зарядного струму.

Стоп, а як зрозуміти швидка зарядка чи ні?

Зазвичай виробники смартфонів називають швидкою зарядкою всі зарядні пристрої, потужність яких перевищує 10 Вт. Однак єдиного стандарту, яку швидкість поповнення заряду батареї вважати швидкою, немає.

Керуйтеся простим правилом – що потужніший зарядний пристрій, то швидше заряджатиметься акумулятор.

Давайте про головне. Шкідливо це акумулятору чи ні?

Думка, що швидка зарядка призводить до прискореної деградації батареї, пов’язана з відчутним нагріванням елемента живлення. А всі давно вже вивчили правило, що тепло головний ворог літій-іонних акумуляторів. Але інженери це теж знають.

Тому процес швидкого заряджання розділений на дві фази. На першому етапі батарея отримує максимальний зарядний струм. Це дає змогу виробникам помірятися часом зарядки акумулятора від нуля від певного відсотка.

Але щойно ємність акумулятора досягає певного рівня, швидкість заряджання знижується, щоб запобігти стресу і перегріванню, які можуть пошкодити акумулятор.

Просунуті смартфони можуть автоматично призупинити заряджання, якщо температура батареї підніметься понад норму.

Виробники смартфонів розробили й інші способи зменшити вплив фази швидкого заряджання на батарею, використовуючи конструкцію з двома батареями. Таким чином, дві батареї розділяють високе вхідне навантаження під час фази швидкого заряджання, що запобігає пошкодженню.

Ще одним профілактичним заходом є різні програмні системи управління батареями. Смартфони мають спеціальну систему управління для контролю заряджання, що запобігає пошкодженню акумулятора через високу вхідну напругу. Оптимізована зарядка акумулятора Apple.

Отже, швидке заряджання не матиме суттєвого впливу на термін служби батареї. Але й очікувати, що батарея прослужить довше, ніж за умови використання звичайного “повільного” зарядного пристрою не варто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я