Експерти назвали 5 ознак шпигунських програм у смартфоні

UPG

У сучасному світі, буквально напханому цифровою електронікою, стежити за людиною нескладно. У кожного в кишені є стільниковий телефон, який збирає дані про все: де ви буваєте, з ким, про що говорите і багато іншого. Як дізнатися, що власний телефон став стежити за вами? Розглянемо можливі симптоми.

Раптові збої – можлива ознака стеження

Якщо телефон став часто перезавантажуватися – це вірна ознака або збою, або того, що разом з вами ним користується хтось ще. Спробуйте проконсультуватися зі знавцем або віднесіть пристрій у сервісний центр. У кращому разі це просто невелика неполадка, яку можна швидко усунути.

Додатки довго завантажуються і “гальмують”

Буває, додатки завантажуються ну дуже повільно. Причиною цього може бути те, що паралельно із завантаженням поточного застосунку в смартфоні відбуваються процеси, про які ви не знаєте. Не варто відразу впадати в паніку, але перевірити все ж потрібно. Як мінімум, знову ж таки звернутися в майстерню, щоб усунути проблему.

Батарея розряджається дуже швидко і нерівномірно

Батарея телефону – найточніший індикатор, що дає привід задуматися про прослуховування. Якщо вона стала швидко розряджатися або сильно нагрівається, коли смартфон перебуває в сплячому режимі, це свідчить про “неспання” телефону і про виконання ним якихось завдань. Пам’ятайте, розрядка батареї і, тим більше, нагрівання відбувається тільки в разі її використання.

Також варто звернути увагу на рівномірність розряду. Якщо з ранку і до обіду ваш пристрій “з’їв” 25 % заряду, а навіщо за одну годину витратив ще 20 % – це привід для занепокоєння. Особливо, якщо відбувається не вперше.

Кудись “зникає” мобільний трафік

Зовсім явна ознака несанкціонованого використання вашого смартфона – витрата інтернет-трафіку. Скажімо, ви сьогодні не користувалися мобільним інтернетом, але з пакета мегабайт від оператора списалося кілька сотень. У такому разі терміново перевіряйте телефон на предмет стороннього програмного забезпечення – воно там точно є.

З’являються і зникають іконки додатків

Таке відбувається рідко, але теж буває. Коли починаються мимовільні установки ПЗ і його деінсталяції, це може бути помітно за появою і зникненням значків додатків. Несіть телефон на перевірку.

Екран “живе своїм життям”

Може бути й таке, коли телефон сам вмикається, запускає програми, вимикає їх, надсилає SMS, загалом, поводиться так, ніби хтось працює на ньому. Терміново на перевірку!

Як мінімум антивірус!

Щоб не стати жертвою шахраїв, хакерів та інших інтернет-злочинців, насамперед встановіть хороший антивірус. Не довіряйте телефон малознайомим людям, не залишайте його в громадських місцях без нагляду (кафе, офіси тощо). Не давайте нікому номер свого мобільного без необхідності. Захистіть вхід на смартфон паролем. У крайньому разі, якщо переслідування через телефон почали сильно вас турбувати, слід звернутися в поліцію.

Частіше приділяйте час перевірці свого телефону. Встановіть месенджери, які краще захищені. За можливості не використовуйте в смартфоні SIM-карту, до якої прив’язані ваші банківські рахунки та інші конфіденційні сервіси.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я