Що таке м’яке та жорстке перезавантаження комп’ютера

UPG

Перезавантаження комп’ютера – це процес перезапуску операційної системи, який допомагає відновити роботу комп’ютера, виправити помилки або застосувати нові налаштування. За своїми особливостями перезавантаження може бути як “м’яким”, так і “жорстким”. Давайте розглянемо детальніше різницю між цими двома способами перезавантаження – не забудьте підписатися на мій блог і поставити лайк.

М’яке перезавантаження комп’ютера, також відоме, як “гаряче перезавантаження”, відбувається за допомогою програмного забезпечення. Під час м’якого перезавантаження операційна система надсилає сигнал комп’ютеру, щоб він перезавантажився – усі програми та процеси коректно завершують свою роботу.

Операційна система зберігає дані та закриває всі запущені додатки перед перезапуском. М’яке перезавантаження є найкращим, оскільки воно надає можливість зберегти всі зміни і збережені дані. У разі, якщо ОС не може зберегти дані, то рестарт не відбудеться – користувачеві буде запропоновано самостійно зберегти інформацію.

Якщо комп’ютер не реагує на м’яке перезавантаження або завис, то може знадобитися жорстке перезавантаження. Ця процедура, також відома як “холодна”, відбувається шляхом вимкнення живлення комп’ютера і повторного його ввімкнення.

Під час жорсткого перезавантаження комп’ютер скидає все те, що в нього є в оперативній пам’яті – електричне живлення в цей момент короткочасно відключається. Таким чином, процеси і запущені програми не завершуються нормально, що може призвести до втрати незбереженої інформації. Якщо ви перезавантажуєте свій ПК під час запису даних на жорсткий диск, то є великий ризик втрати інформації.

Зверніть увагу, що жорстке перезавантаження має бути застосовано тільки у випадках, коли м’який рестарт не дає результатів. Воно може бути корисним у разі повного блокування комп’ютера, коли система перестає реагувати на команди.

Існує кілька способів виконати м’яке або жорстке перезавантаження комп’ютера. М’яке перезавантаження може бути виконано шляхом вибору відповідної опції в операційній системі. Більшість користувачів перезавантажують свій ПК за допомогою меню “Пуск” або натисканням комбінації клавіш Alt + F4 (способів насправді багато).

Жорстке перезавантаження, як було згадано раніше, вимагає вимкнення живлення комп’ютера вручну шляхом тривалого натискання кнопки живлення на системному блоці або ноутбуці. На деяких системних блоках є кнопка “Reset”, яка якраз і служить для такого рестарту. Кнопку “Reset” необхідно натиснути одноразово.

М’яке перезавантаження є кращим, тому що воно дає змогу зберегти дані та закрити програми коректно, тоді як жорстке перезавантаження використовується у випадках, коли м’яке перезавантаження неефективне або комп’ютер не відповідає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я