Заряджаємо телефон правильно: як не зіпсувати батарею

UPG

Заряджаючи телефон, не всі з нас замислюються, правильно вони це роблять чи ні. Існує кілька негласних правил експлуатації телефону, і це не залежить від того, новий він чи ні. Дотримуючись їх, ви зможете не зіпсувати батарею на смартфоні і продовжити його “життя”.

Не залишати телефон заряджатися на ніч

Акумулятори на смартфонах та планшетах знаходяться під захистом електронних пристроїв, які стежать за їх правильним алгоритмом заряджання. На запитання, чи можна залишати смартфон на зарядці на всю ніч, виробники відповідають неоднозначно. Дехто каже, що на останніх версіях телефонів стоїть контролер, який у потрібний час сам відключить девайс від отримання енергії.

Але на це варто покладатися лише за дотримання кількох умов. До таких основних умов відноситься оригінальна «зарядка», яка була в комплекті з телефоном і призначена саме для нього, а не дешевий китайський аналог. Замінники оригінальних адаптерів у більшості випадків поводяться непередбачено. Вони можуть не давати потрібної напруги, внаслідок чого буде постійний недозаряд батареї телефону.

У деяких випадках смартфон при використанні неоригінальних адаптерів сильно нагрівається і зависає, в результаті чого через деякий час виходить з ладу. Відомі випадки, що зарядні пристрої, що нагрілися, оплавляли пластиковий корпус телефону. Були випадки та нагрівання адаптерів у розетці до маленької вибухової бавовни.

Не варто залишати ваш смартфон на довгий час на зарядці без нагляду, щоб уникнути непередбачених наслідків.

Не допускати «глибокої» розрядки

Не варто допускати повної розрядки вашого гаджета. Під цим терміном розуміється досить тривале перебування телефону у розрядженому стані. Тобто він навіть не вмикається.

У разі потрібно поставити його зарядку на достатній проміжок часу. Іноді для цього може знадобитися кілька годин, в окремих випадках доведеться тримати його протягом доби. Після цього варто спробувати включити телефон тривалим натисканням на кнопку включення, і швидше за все, це потрібно робити набагато довше, ніж зазвичай.

Щоб уникнути такого, рекомендується заряджати телефон хоча б потроху, якщо немає можливості зарядити його повністю. Така короткочасна зарядка не буде такою згубною для сучасних літій-іонних батарей, які зараз використовуються в телефонах.

Хоча зараз смартфони самі можуть контролювати заряд свого акумулятора і не допускають глибокої розрядки, доволіти до цього не можна.

Стежити за температурою

Під час заряджання телефон сам по собі нагрівається, а якщо він ще й опиниться на сонці, він може швидко перестати працювати. Звичайно, не варто гаджет чимось накривати або прибирати в спекотне місце, таке як бардачок. Все це буде додатковим нагріванням, що може спричинити майбутню поломку. Не рекомендується забувати також про низькі температури, вони теж погано впливають на батарею в гаджеті. Оптимальною температурою навколишнього середовища при зарядці телефону вважається 20 градусів за Цельсієм.

Також не рекомендується телефон, що заряджається, залишати біля гарячих приладів або опалювальних радіаторів.

Як тільки корпус телефону нагріється, ємність акумулятора зменшиться. Тому батарея на телефоні розрядиться набагато швидше, ніж зазвичай.

Слідувати чи ні поради для правильної зарядки телефону – вирішувати вже вам. Але при дотриманні простих правил при зарядці гаджета батарея на ньому вас ще довго радуватиме, підтримуючи свій заряд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я