Тріснув екран телефону. Ось як дізнатися, чи серйозно це

UPG

Ваш телефон упав на землю, і на екрані з’явилася негарна тріщина. Ми все це проходили, тож не варто панікувати.

Питання в тому, що це ситуація, яка потребує негайного ремонту, чи просто щось поверхове, на що можна не звертати уваги?

Ось як оцінити серйозність пошкодження та визначити, чи вимагає тріснутий екран термінового ремонту чи може почекати.

1. Несправність сенсорного екрана

Найнеприємніша проблема, яку створює тріснутий екран, – це порушення роботи сенсорного екрану. Якщо ви помітили, що деякі ділянки екрана не реєструють натискання, перегортання або примарні дотики, це тривожний сигнал, що щось не так.

Певні ділянки екрана можуть повністю перестати реагувати на натискання або натискання можуть реєструватися в випадкових місцях.

Така несправність сенсорного екрана вказує на те, що тріщина пошкодила один із шарів дигітайзера, який розпізнає жести та торкання пальцями. Це не дуже хороша новина, оскільки вона означає, що тріщина не просто глибока, і екран, швидше за все, продовжуватиме проблеми або виходити з ладу.

На цьому етапі стає зрозумілим, що тріщина – це не просто косметична неприємність. Необхідно замінити екран, доки ситуація не погіршилася.

2. Осколки скла

Якщо з тріщини видно уламки скла, значить, тріщина повністю зруйнувала кілька шарів екрана телефону.

У цьому випадку ситуація лише погіршуватиметься. Осколки скла можуть випасти або нарізати пальці під час проведення пальцем по екрану.

Навіть не думайте користуватися телефоном у такому стані! Замініть екран, що тріснув, якомога швидше, поки пошкодження не погіршилося і не завдало вам шкоди.

Видимі уламки – це не жарт, тому поставтеся до них серйозно і негайно усуньте їх.

3. Спотворення зображення або кольорів

Тріснуті екрани можуть негативно позначитися на якості зображення. Одного дня ви дивитеся відео в ідеальній HD-якості, а наступного дня все виглядає пікселізованим і розмитим. У чому ж справа?

Ці візуальні дефекти є ознаками того, що тріщина проникла глибше за поверхню скла і порушує його внутрішню роботу. Пікселі, підсвічування та інші компоненти не можуть працювати безперебійно, якщо ними проходять тріщини.

Спочатку спотворення можуть бути ледь помітними, але з часом вони посилюються. Тому плануйте придбати новий екран до того, як настане незворотне пошкодження дисплея.

4. Попадання вологи

Усі ми знаємо, що електроніка та вода не поєднуються. Тому, коли екран телефону тріскається, потрапляння вологи всередину стає справжньою проблемою.

Після руйнування захисного скляного бар’єру відчиняються двері для проникнення дощу, бризок та вологи. Навіть крихітні крапельки в невідповідних місцях можуть спричинити серйозні проблеми.

Слідкуйте за запотівання або конденсатом навколо тріщини – це свідчить про те, що рідина вже проникла всередину. Крім того, зверніть увагу на приглушений чи спотворений звук динаміків, які не реагують на натискання кнопки або збої в зарядці – можливі ознаки пошкодження водою.

Волога, що потрапила туди, де її не повинно бути, може роз’їдати з’єднання, виводити з ладу мікросхеми та сіяти рідкий хаос у телефоні. Не дайте їй жодного шансу! Тріщини, через які проникає волога, необхідно швидко загорнути.

Якнайшвидше запобігти подальшому проникненню вологи, тримаючи телефон далеко від будь-яких рідин до тих пір, поки не вдасться замінити екран.

А якщо волога потрапила всередину, не кладіть телефон у рис – це лише посилить ситуацію. Є ефективніші способи видалення вологи.

5. Зниження продуктивності та часу автономної роботи

Пошкоджений дисплей створює додаткове навантаження на телефонний процесор для підтримки зображення. А для харчування цього неквапливого чіпа потрібно більше енергії. Це порочне коло!

Чим більше зусиль потрібно підсвічувати пошкоджений екран, тим швидше розряджається акумулятор. А з ослабленням батареї знижується і продуктивність.

Згодом з’являються збої в роботі додатків, лаги при наборі тексту та скорочується час автономної роботи. Телефон може застрягти в циклі завантаження та перестати працювати.

Тріснутий екран продовжуватиме працювати все гірше і гірше. Тому полагодьте його якнайшвидше!

Профілактика краща за лікування

Невеликі косметичні тріщини на екрані смартфона швидше за все не вимагають негайного втручання. Але якщо ви помітили дикі збої в роботі, перегрів, просочування вологи або випадання уламків, настав час вживати заходів. Не дозволяйте проблемі розростатися.

Крім того, не забувайте про захисні чохли та бережіть телефон від сильних падінь!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я