Названо 7 причин швидкої розрядки акумулятора телефону

Батарея постійно розряджається? Нам знайоме це відчуття. Ось шість причин, через які батарея вашого телефону продовжує розряджатися.

UPG

Розряджена батарея телефону не може не засмучувати, особливо коли ми перебуваємо поза домом і потребуємо смартфона.

Ви, можливо, не знаєте, що деякі речі можуть роз’їдати батарею, навіть не підозрюючи про це, і якщо взяти їх під контроль, то можна довше зберегти заряд батареї. Отже, ось сім найпоширеніших причин швидкого розрядження акумулятора телефона.

1. Висока яскравість дисплея

Почнемо з однієї з найочевидніших причин швидкого розрядження акумулятора телефона: яскравість екрана.

Може здатися зручним, що яскравість екрана встановлена на максимум, особливо коли ви перебуваєте на вулиці, але це сильно впливає на заряд батареї. Ба більше, максимальна яскравість екрана під час використання світлового режиму ще більше розряджає акумулятор. Тому, за можливості, знижуйте яскравість екрана до мінімуму, щоб заощадити час автономної роботи.

Можна також налаштувати параметри яскравості телефона таким чином, щоб він підлаштовувався під різницю зовнішнього освітлення. Це дасть змогу затемнювати зображення в умовах недостатньої освітленості та освітлювати його в умовах сильного освітлення. Для цього необхідно зайти в налаштування телефону і перейти в розділ “Дисплей” або “Дисплей і яскравість” (залежно від того, який телефон використовується – Android або iOS).

Тут ви зможете встановити регульовану яскравість екрана, що зрештою дасть вам змогу заощадити час автономної роботи.

Однак більш тьмяний екран не завжди зручний, особливо якщо у вас ослаблений зір. Що ж можна зробити замість зниження яскравості екрана?

Одна з альтернатив – перевести в темний режим відображення часто використовуваних додатків, а також загальний екран телефону. При цьому екран не затемнюється кардинально, а стандартні білі фони меню і додатків стають чорними. Ви будете здивовані, наскільки це економить заряд батареї без шкоди для яскравості.

Переключити режим загального екрана телефону можна, виконавши ті самі дії, що й на скріншотах вище.

2. Фонові додатки

Фонові додатки працюють навіть тоді, коли вони не використовуються безпосередньо. Як приклад можна навести додатки VPN, антивіруси, додатки для здоров’я та календаря. Ці додатки контролюють або керують певними аспектами роботи телефона без вашого втручання, що, хоч і зручно, але значно розряджає акумулятор.

Ба більше, найімовірніше, вам не потрібно, щоб багато з цих додатків працювали у фоновому режимі. Як же вимкнути фонові додатки?

Як показано вище, зайдіть у “Налаштування” і натисніть на “Догляд за пристроєм” (Android) або “Батарея” (iPhone). Після цього має з’явитися опція оптимізації роботи акумулятора, під час активації якої всі непотрібні фонові додатки будуть закриті. Це може заощадити значну частину часу автономної роботи, тому варто звернути на це увагу.

3. Режим “картинка в картинці

Якщо ви користуєтеся YouTube Premium, Twitch або іншими подібними додатками на своєму телефоні, то, можливо, вам уже доводилося користуватися режимом “картинка в картинці”. У цьому режимі будь-яке відео або потік відображається в невеликому вікні на екрані під час роботи з іншими додатками. Це зручно, але одночасне використання декількох додатків може призвести до розрядки акумулятора телефону.

Щоб вимкнути режим “картинка в картинці” в обраних додатках, зайдіть у налаштування телефона і перейдіть у розділ “Додатки” на Android або “Картинка в картинці” на iPhone у розділі “Загальні”.

Потім клацніть на обраному додатку з представленого списку. Тепер можна переглянути дозволи і загальні налаштування цього додатка. Тут можна вибрати опцію “Картинка в картинці” (якщо вона може бути застосована до цього додатка) і активувати або деактивувати її за допомогою тумблера.

4. залишатися на зв’язку 24 години на добу 7 днів на тиждень

Може здатися, що немає нічого складного в тому, щоб тримати Wi-Fi або передачу даних увімкненими в будь-який час доби, щоб залишатися на зв’язку вдень і вночі. Однак це може значно розрядити батарею телефону, оскільки на телефон постійно надходять сповіщення, фонові оновлення та багато іншого, коли це не потрібно.

У години сну найкраще відключати Wi-Fi. Звичайно, можна перевести телефон в авіарежим. Але якщо ви боїтеся пропустити терміновий дзвінок, можна вимкнути Wi-Fi і передачу даних у випадаючому списку телефону, щоб, як і раніше, приймати телефонні дзвінки.

Слід пам’ятати, що перемикання телефону в режим “Не турбувати” не відключає Wi-Fi і дані.

5. Старий акумулятор телефону

Іноді на час автономної роботи телефону впливає не застосунок чи налаштування, а сам акумулятор. Як і все інше, телефони старіють, і з роками батарея перестає бути такою хорошою, як раніше. Приблизно через два-три роки (залежно від моделі телефону) акумулятор уже не зможе досягти своєї первісної максимальної ємності, що може призвести до швидкої розрядки.

Іноді телефон повідомляє про зниження якості батареї, але іноді ні. Найпоширенішою ознакою погіршення якості батареї без будь-яких повідомлень є скорочення часу автономної роботи загалом. Що ж можна зробити в цьому випадку?

Перший і найбільш очевидний варіант – заміна батареї. Зазвичай це набагато дешевше, ніж повна заміна смартфона, і дає змогу швидко та легко розв’язати проблему батареї, що швидко розряджається. Ціни на акумулятори залежать від конкретного телефону.

Інший варіант, звісно, – повна заміна телефону. Можливо, ви перебуваєте в ситуації, коли не тільки батарея втратила свою працездатність, тому вибір на користь заміни може виявитися більш зручним і фінансово вигідним варіантом. Ремонт телефонів у наш час може бути дуже дорогим, тож, якщо ви маєте справу з кількома несправними деталями і ваш телефон уже у віці, можливо, настав час його оновити.

6. Додатки для відстеження місця розташування

Існує величезна кількість додатків, що дають змогу відстежувати ваше місце розташування. Google Maps, Bumble, Deliveroo, додатки для роздрібної торгівлі – їх безліч. І хоча ви можете подумати, що: Google Maps відстежують ваше місцезнаходження тільки під час безпосереднього використання, це не завжди так. Постійний моніторинг місця розташування вимагає енергії і може скоротити час автономної роботи телефону.

Як же цього уникнути?

Найпростіший спосіб деактивувати відстеження місця розташування – відключити його взагалі. Це можна зробити у випадаючому меню телефону. Також можна утримувати значок місця розташування в випадаючому списку телефону, щоб отримати доступ до повних налаштувань місця розташування, як показано нижче.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я