Названо 10 міфів про смартфони, у які ви все ще вірите

UPG

Якщо ви чекаєте, коли новий телефон повністю розрядиться, щоб зарядити його заново, або закриваєте фонові додатки, щоб зберегти заряд, то ця стаття – для вас.

Міф 1. Новий смартфон потрібно обов’язково розрядити до нуля

Цьому міфу стільки ж років, скільки і 16-голосній поліфонії. У старих кнопкових телефонах, дійсно, був нікель-металгідридний акумулятор. Він мав ефект пам’яті: якщо після купівлі ставили на зарядку телефон із 25% заряду, то 75%, що залишилися, він сприймав як повний обсяг батареї. І наступного разу заряджав телефон тільки до 75%.

У сучасних телефонів інший акумулятор – літій-іонний. У нього немає такої особливості, тому чекати повної розрядки нового смартфона безглуздо.

Міф 2. Від смартфонів йде небезпечне для здоров’я випромінювання

Колись лікарі не дозволяли носити телефони в кишенях штанів і класти їх на ніч поруч із собою, залякуючи порушеннями сну, безпліддям і раком усього. А 2022 року лікар-терапевт Андрій Звонков пояснив, що нічого страшного від телефону в кишені не станеться. Давайте розберемося.

Шкідливе випромінювання вимірюється в показнику питомого коефіцієнта поглинання електромагнітної енергії – SAR. Його допустиме значення в Європі – 2 Вт/кг. А смартфони випромінюють приблизно 0,2-0,5 Вт/кг. Рідкісний смартфон на граничній потужності в екстремальних умовах може випромінювати до 1 Вт/кг. І це все одно вдвічі менше безпечної норми.

Є дослідження на тему взаємозв’язку онкології та використання смартфонів. Учені зі Швейцарського інституту тропічної та громадської охорони здоров’я вивчали ризик розвитку пухлин серед данців: залежність захворювань від використання мобільних телефонів вони не знайшли.

Міф 3. Що більше мегапікселів, то крутіша камера

Що більше пікселів, то чіткішим буде зображення, якщо його обрізати, збільшити, роздрукувати або вивести на великий екран. Але за якість знімків на телефоні відповідають процесор і вбудовані програми обробки фото.

Софт покращує деталізацію, регулює баланс білого, різкість, контраст, насиченість та інші параметри. Для класних знімків важлива не кількість пікселів, а їхній розмір, а ще величина лінзи і сенсора та встановлене ПЗ.

Міф 4. А що більше ядер, то швидший смартфон

Кількість ядер не впливає безпосередньо на швидкість роботи смартфона. Ядра потрібні для того, щоб розподіляти навантаження на процесор. Для більшої частини повсякденних завдань достатньо 1-2 ядер. Ті, що залишилися, в цей момент перебуватимуть у режимі сну, щоб не витрачати ресурс батареї.

Продуктивність гаджета і його швидкість залежать від того, як працює процесор і як ефективно взаємодіє операційна система з додатками.

А ще важливий об’єм оперативної пам’яті: що він більший, то швидше завантажуватимуться важкі ігри та програми для роботи з відео. Більшості сучасних смартфонів достатньо 4-6 ГБ оперативки для нормальної роботи.

Міф 5. Фонові додатки розряджають батарею

Додатки, які працюють у фоновому режимі, завантажені в оперативну пам’ять і вимагають зовсім мало енергії. Батарея сяде куди швидше, якщо періодично закривати якийсь додаток, а потім знову його відкривати.

Виняток із правила – додатки з увімкненою геолокацією. Вони дійсно поїдають енергію, навіть якщо неактивні. Але цю проблему легко вирішити: досить зайти в налаштування і відключити геолокацію у фоновому режимі.

А міф з’явився завдяки старим настільним комп’ютерам. Колись додатки були складнішими і важчими за саму операційну систему, і запущені у фоновому режимі програми дійсно заважали ПК оперативно працювати.

Міф 6. Не можна тримати телефон на зарядці всю ніч

Цей міф перекочував із часів нікель-металгідридних акумуляторів. Старі телефони справді потрібно було відключати від зарядного пристрою, коли рівень заряду досягав 100%. Це було необхідно, щоб продовжити термін служби батареї.

Сучасним літій-іонним акумуляторам тривале заряджання не страшне. Досягнувши 100%, смартфон просто перестає приймати заряд.

Міф 7. Смартфон може розмагнітити банківську карту

У телефонів є магнітне поле. Хтось припустив, що це поле може вплинути на магнітну смужку банківських карток, і у свій час мобільники і картки навіть не рекомендували носити в одній сумці. Але насправді у смартфонів такі крихітні та слабкі магніти, що вони не можуть завдати жодної шкоди карткам. Навіть якщо лежатимуть поруч. Навіть якщо зберігати карту під чохлом телефону. У багатьох чохлів для смартфонів є спеціальна кишенька, в якій можна носити банківські картки.

Міф 8. Промоклий телефон можна висушити в рисі

Рис, як і будь-яка інша крупа, забирає вологу. Якщо покласти мокрий смартфон у рис (а ще в пшенку, манку, котячий наповнювач – куди тільки не кладуть!), то ґаджет справді висохне, але тільки із зовнішнього боку. Усередині все одно залишиться вода, яка призведе до корозії. До того ж крохмаль із рису може потрапити в роз’єми смартфона і забити їх.

Найбезпечніший спосіб висушити телефон після падіння у воду – вимкнути його і, не розбираючи і не струшуючи, якнайшвидше віднести в сервісний центр. Шансів на порятунок смартфона в цьому разі буде набагато більше.

Міф 9. Можна користуватися тільки оригінальними аксесуарами

Будь-який зарядний пристрій безпечний для смартфона, якщо підходить йому за характеристиками. Історія про те, що телефон, зарядка і навушники мають бути тільки одного бренду, – виверт маркетологів.

Можна без побоювань брати аксесуари будь-яких надійних брендів. В інтернет-магазині МТС є зарядки, навушники, карти пам’яті. Уся продукція оригінальна. А ось купувати підробки або дешеві пристрої від ноунейм-компаній без сертифікації не варто: вони дійсно можуть пошкодити телефон.

Міф 10. Від екрана псується зір

Якщо довго дивитися на щось яскраве, очі втомляться. Якщо довго читати щось на тьмяному екрані, очі теж втомляться. Сьогоднішні смартфони вміють підлаштовувати яскравість екрана під навколишнє освітлення так, щоб очам користувача було комфортно.

Ще один страх щодо зору – синє світло від екранів. Вчені з Університету штату Орегон проводили дослідження на мухах. Комахи довгий час отримували величезні дози синього світла по 12 годин поспіль, і це впливало на сітківку їхніх очей. Але такий сильний вплив непорівнянний із впливом звичайного смартфона. До того ж у сучасних моделей є фільтр синього світла. Його рекомендують вмикати ввечері, щоб світло не заважало виробленню мелатоніну – гормону, який допомагає заснути.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я