Що робити, якщо постійно сідає телефон: 5 способів економити заряд батареї

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Важко уявити сучасне життя без використання смартфона. Що частіше ми ними користуємося, то швидше закінчується заряд батареї. Щоб цього не сталося в найневідповідніший момент, існує кілька способів економії енергії телефону.

Зв’язок

Заряд телефону сідає блискавично, якщо ви перебуваєте в місцевості, де рівень стільникового зв’язку нестабільний, наприклад, у селищі. Якщо ви їдете трасою, де поруч немає вишок зв’язку, перебуваєте в літаку або метро, то для економії енергії вимикайте пристрій або ввімкніть режим “Політ”. У разі ввімкнення цієї функції смартфон не буде постійно перебувати в пошуку мережі та витрачати заряд, але водночас ви зможете користуватися камерою, грати в ігри або читати.

Реклама

Якщо ви не використовуєте такі модулі, як Wi-Fi, Bluetooth, GPS, вимикайте їх, оскільки вони сильно впливають на розрядку телефону.

Яскравість екрана

Найбільше в телефоні енергію споживає екран. Насамперед налаштуйте його яскравість. Зменшіть її до мінімального значення, за якого вам буде видно, що написано на екрані. Або скористайтеся функцією автоналаштування. Тоді при низькому освітленні яскравість на смартфоні знизиться самостійно. Також можна встановити час, через який екран автоматично згасне – вибирайте мінімальне значення в розділі “Сплячий режим” у налаштуваннях.

Фонові процеси

Часто багато заряду споживається фоновими процесами. Не плутайте їх із додатками, що працюють у фоновому режимі. Другі не так сильно впливають на заряд батареї. А деякі фонові процеси дуже впливають на швидкість розрядки, але відключати їх потрібно акуратно. Якщо ви не розбираєтеся у внутрішній роботі гаджета, то будьте обережні з вимкненням служб, інакше нашкодите смартфону, і система не працюватиме коректно.

Зазвичай фонові процеси відключаються через диспетчер додатків. Уважно читайте відомості про процеси, які збираєтеся зупинити, щоб не чіпати потрібні.

Живі шпалери та віджети

Живі шпалери, на яких картинка постійно змінюється, виглядають круто, але витрачають більше заряду батареї, ніж статичні. Якщо вам важливо довше зберегти телефон увімкненим, встановіть на екран звичайні шпалери.

Якщо у смартфона AMOLED дисплей, то оптимальним вибором є просто чорний фон. Бо що світліші кольори на такому екрані, то більше споживається енергії.

На Android-смартфонах часто використовуються віджети для отримання інформації про погоду, затори, курси валют тощо. Вони постійно завантажують інформацію з інтернету та витрачають багато ресурсів, тому вимикайте їхнє автоматичне оновлення.

Режим енергозбереження

Одним з очевидних способів збільшення тривалості роботи телефона є ввімкнення режиму енергозбереження. При цьому зменшується яскравість дисплея, обмежується фонова робота деяких додатків. У налаштуваннях є кілька режимів, з яких можна вибрати відповідний. Вмикайте енергозбереження вручну, або налаштуйте автоматичне ввімкнення при зниженні батареї до певного значення.

Завдяки перерахованим вище способам ви збільшите тривалість роботи смартфона в критичний момент. Якщо ви використовуєте всі функції телефону протягом дня, придбайте зовнішній акумулятор, який підтримуватиме рівень заряду на необхідному рівні. Але якщо нічого вже не допомагає, можливо, у гаджета постарів акумулятор, поміняйте його на новий.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ