Чому застарілий телефон не можна прискорити, а комп’ютер можна

UPG

Майже кожному користувачеві відомо, що застарілий комп’ютер можна модернізувати – розігнати процесор, збільшити обсяг оперативної пам’яті, замінити компоненти. Однак, схожих ефективних методів для поліпшення роботи смартфона не існує. Розглянемо кілька основних причин, як прискорити телефон.

Навіщо взагалі прискорювати пристрої

Уживані смартфони зазвичай мають повільні застарілі процесори, графічні чіпи та недостатній обсяг оперативної пам’яті. Це знижує їхню продуктивність і можливість опрацювання складних і ресурсномістких завдань. Додатки стають складнішими, тому потребують більшої потужності.

Але як отримати необхідну потужність, якщо її немає? Адже правильно розігнати процесор у смартфоні неможливо. Є звичайно люди, які займаються такими маніпуляціями, але це виняток із правил і таке втручання найчастіше вимагає додаткової системи охолодження.

Інша проблема – виробники можуть припинити оновлювати операційну систему для застарілих моделей смартфонів. Це призводить до того, що пристрій працює на старій версії ОС із вразливостями та неоптимізованим кодом, що теж негативно впливає на його продуктивність.

Парадокс з оновленнями в тому, що, якщо вони доступні, вони можуть призвести до сповільнення роботи смартфона, оскільки новий код може вимагати більш потужних ресурсів.

Зношені компоненти також можуть призвести до уповільнення роботи пристрою і зниження його продуктивності. Часто відбувається несправність флеш-пам’яті і смартфон починає підвисати без видимих причин. Зазвичай такі пристрої вже не піддаються ремонту – простіше придбати новий пристрій, ніж ремонтувати старий.

Оптимізація програмного забезпечення

Деякі розробки спеціально поступово виводять пристрої з ладу за допомогою оновлень ПЗ, щоб у користувачів не було іншого виходу, окрім купівлі нового телефону. Це особливо стосується таких великих компаній як Apple і Samsung.

Якщо ви помітили, що ваш смартфон став гальмувати без очевидних причин, то можна спробувати жорстке скидання до заводських налаштувань. Повернувшись до початкової версії ОС, ви можете продовжити телефону життя. Але потрібно врахувати, що не всі сучасні додатки можуть працювати на занадто старій версії системи.

Як прискорити телефон

Як ми вже зрозуміли, прискорити застарілий смартфон практично неможливо. Проте є кілька порад, які можуть продовжити життя старому пристрою.

Поради досить прості: оптимізація налаштувань, звільнення пам’яті, видалення невикористовуваних застосунків або встановлення легших альтернатив. Додатково до цього ми рекомендуємо міняти смартфони кожні 2-3 роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я